Сьогодні відбулася прес-конференція Володимира Зеленського: основні тези

Сьогодні увечері, 19 грудня, відбулася прес-конференція президента України Володимира Зеленського. Про що говорив президент України із журналістами.

Військові пропонують значно збільшити мобілізацію, але це коштуватиме додаткових 500 мільярдів гривень. Кабінет міністрів має пояснити, де взяти такі гроші.

Західні союзники України, зокрема США, “не зрадять” Україну і фінансова допомога прийде вчасно. ЄС мають виділити гроші Україні “найближчим часом”. Якщо навіть пакет із 50 мільярдів Україна не отримає, то союзники знайдуть інший спосіб передачі грошей, “знайдуться інші механізми” допомоги. Також президент упевнений, що “Америка нас не зрадить”.

Коли закінчиться війна – невідомо, також незрозуміло, чи закінчиться вона у 2024 році чи пізніше. Про це не знають, зокрема, і “західні партнери”.

Цілі літнього наступу ЗСУ не були виконані тому, що “ми не контролюємо небо, ми не маємо достатньої кількості відповідних озброєнь”.

Щодо контролю над депутатами з команди президента Зеленський сказав, що хоча депутати і не є “моральними авторитетами”, розпускати парламент президент не буде, оскільки Україна живе за воєнного стану, і розпустити Верховну Раду в цей час – це суперечить конституції.

Зеленський визнав, що політика угорського президента Орбана “не надто дружня до нас”.

Через війну на Близькому Сході західні союзники почали вагатися, кому надати допомогу – чи Ізраїлю, чи Україні. Це вигідно для Росії, вона має “успіх на цьому треку”. При цьому Україна визнає одночасно і “незалежний народ Ізраїлю” та “незалежний народ Палестини”. Але порівнювати палестинську війну та українсько-російську неправомірно, оскільки нападу Росії “не передувала терористична атака” на її територію.

Вибори президента США вплинуть на Україну: “політика Трампа буде дуже економною, це сильно вплине на перебіг війни в Україні. І на це може зреагувати весь світ”.

Про переговори між Україною та Росією зараз не йдеться. Коли буде сформовано єдину позицію щодо війни в України та 50 країн щодо “формули миру”, то цю позицію передадуть Росії.

Мобілізацію жінок Зеленський не підтримує і законопроект на цю тему не підпише. При цьому мобілізація чоловіків від 25 років ймовірна в найближчому майбутньому.

Наступного року Україна матиме мільйон дронів.

Українським біженцям у Європі слід “не поспішати відмовлятися від українського громадянства”. Розглядатиметься питання множинного громадянства для громадян України.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...