Рінат Ахметов: “Втрата статків — не привід зменшувати допомогу українській армії”

Війна торкнулася абсолютно кожного українця. Не оминула вона і найвпливовішого підприємця України Ріната Ахметова. Бізнесмен відомий своїм міжнародним холдингом «Метінвест», а також енергетичною компанією ДТЕК. Починаючи з перших днів вторгнення Росії в Україну, мільярдер щодня втрачає свій капітал, який уже зараз скоротився більш ніж у 2 рази. Незважаючи на це, Рінат Ахметов уже вклав у допомогу Україні понад 3 мільярди гривень. Якщо інші впливові люди створюють окремі фонди збору коштів, то бізнесмен передає допомогу безпосередньо на фронт. Це проявляється не лише у грошовому еквіваленті, а й у наступних поставках:

  1. Безкоштовна електроенергія для критичної, військової та медичної інфраструктур. Сума вкладення вже становила понад 178 мільйонів гривень. ДТЕК постачає електрику до лікарень та шпиталів Дніпропетровської області та до районів інших прифронтових територій.
  2. Програма «Сталевий Фронт» — чудове рішення для такого великого виробника сталі в Україні. Враховуючи запаси та ресурси підприємств Ахметова, можна суттєво допомогти українській армії. По-перше, було передано близько 6 тонн металопродукції для Укртрансгазу, з чого надалі виготовили турбо та міні печі, а також саперні кішки. Останній пристрій допомагає здійснювати розмінування територій дистанційно, не ризикуючи життям людей. По-друге, на початку вторгнення РФ в Україну «Метінвест» почав виготовляти протитанкові їжаки та шиповані ланцюги, щоб зупиняти російську військову техніку. Цей внесок суттєво знизив темпи наступу на українські міста. Третім етапом стало виробництво спеціальних пластин для бронежилетів. Варто відзначити, що цю продукцію було створено з нуля, впроваджено нові технології створення сталевих пластин. Бронепластини пройшли всі необхідні перевірки та отримали сертифікат якості, після чого негайно були відправлені на фронт. Загалом різним військовим підрозділам та рятувальникам уже передано понад 150 тисяч бронежилетів.
  3. Величезним вкладенням «Метінвесту» у безпеку та комфорт української армії стало створення модульних укриттів. Така будова має форму металевої діжки та призначена для розташування в окопах. У такому приміщенні можна обладнати мінімальний побут у польових умовах, а також ховатися від негоди та артобстрілів. У підлозі передбачені спеціальні зливи, щоб не затримувалася вода, а в самому модулі відведено місце для буржуйки та труби. В екстреній ситуації боєць може залишити модульне укриття за допомогою запасного виходу зі сходами. Одна така польова «кімната» коштує понад 5 000 доларів, але для військових фонд постачає їх безкоштовно.
  4. Серед інших постачань ДТЕК — купівля 175 автомобілів, які були відправлені безпосередньо на передову, а також 3,5 тонни дизеля, аби заправляти військову техніку в період дефіциту палива. Також підприємства мільярдера подбали про надання конденсату для техніки та відправили 30 тисяч літрів.
  5. 5. Значною допомогою стала передача 300 безпілотників Сухопутним військам та підрозділам ГУР. Літальні апарати оснащено функцією нічного бачення, а також потужним зумом, що дозволяє легко виявляти ворогів та їх військову техніку.

Матеріал підготовано на основі публікації.

No votes yet.
Please wait...