Рада Безпеки ООН не виявляє бажання навіть розглядати можливість позбавлення Російської Федерації повноважень

Постійні представники в Раді Безпеки ООН виражають не готовність не лише до прийняття конкретних заходів щодо позбавлення Російської Федерації всіх повноважень, а й до початку політичної дискусії на цю тему.

Сергій Кислиця, постійний представник України при ООН, вказав, що 2023 рік визначився як один з найскладніших періодів для ООН з часу її заснування, про це він повідомив в інтерв’ю “Голосу Америки”.

– Не так давно я був на зустрічі франкомовних послів з генеральним секретарем ООН. І він сказав, що система, яка була створена у 1945 році, не функціонує в теперішніх умовах, і йдеться про необхідність її реформування. Але, за словами генсека, потрібно зберегти принципи, які закладалися при створенні ООН, — процитував Кислиця Гутерреша.

У заяві українського постпреда наголошується, що були вжиті заходи для вилучення Російської Федерації із ряду ключових органів та структур ООН. Росію, зокрема, “виключили з Міжнародного суду ООН”, вона була відсторонена від участі в роботі Виконавчої ради ЮНЕСКО і позбавлена членства в Організації з заборони хімічної зброї. Крім того, Росія не здобула перемогу на виборах до Економічної та Соціальної Ради ООН.

Водночас  як зазначив Кислиця, в рамках взаємодії з протистоянням агресії Росії проти України Рада Безпеки не змогла вплинути на обставини або прийняти “яке-небудь конкретне рішення”.

Основним чинником є те, що країни-члени Ради Безпеки, зокрема постійні члени, продовжують втримувати позицію, що Російська Федерація є повноцінним та повноправним членом Ради Безпеки. Вони дозволяють їй користуватися правом вето. Ці країни не готові до практичних заходів щодо позбавлення Росії повноважень і навіть не готові розпочати політичну дискусію на цю тему.

Нагадаємо, сьогодні вранці, 2 січня, під час повітряної тривоги в Києві були чутні вибухи. У Голосіївському районі впали уламки збитої ракети. 

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...