Отримай відповідь: чи можна в Україні писати “Росія” з маленької літери

В Україні написання слів “Росія”, “Москва” та подібних дозволили писати з малої букви у неофіційних текстах і це не вважатиметься помилкою.

Національна комісія зі стандартів державної мови зазначає, що написання назв “російська федерація”, “росія”, “москва”, “московія”, “московське царство”, “російська імперія”, “державна дума рф” з малої букви можна не кваліфікувати як відхилення від норм української мови в текстах неофіційного характеру.

Важливим зауваженням є, що це стосується тільки листів неофіційного характеру.

Віце-премʼєр-міністр України Ірина Верещук ще 8 вересня публікувала у свій Telegram-канал повідомлення, де закликала Нацкомісію не гаяти час та офіційно запропонувати відповідні зміни до правопису назви держави-ворога та її ватажків.

Міністр освіти Оксен Лісовий також висловив свою думку у соціальній мережі щодо написання слів “Росія”. Він зазначив, що правопис “рф” з великої літери – помилка, але вимога нормопроєктування. Без такого виправлення Мінʼюст не зареєстрував би наказ, що визначає особливості навчання українських школярів, які нині перебувають за кордоном.

У коментарях люди висловлюють різну думку. Хтось пише, що це не ті речі, на які мають іти державні кошти, а дехто радіє нововведенню та навіть у розпачі, що це не стосується й офіційних документів.

Нагадуємо, раніше Vgorode інформував, що залишився місяць, щоб обміняти дрібні монети та банкноти гривні старих зразків до 2003 року, що вилучаються з готівкового обігу.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...