На бульварі Шевченка демонтували пам’ятник Щорсу.

Сьогодні, 9 грудня, було здійснено демонтаж пам’ятника Щорсу – однієї з найвідоміших пам’яток часів СРСР у Києві.

Нагадаємо, низку пам’ятників у Києві не можна було знести без спеціального рішення уряду країни. Воно було ухвалено 10 листопада. З Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення було вилучено низку пам’яток, у тому числі пам’ятник Щорсу.

Сьогоднішній демонтаж пам’ятника Щорсу відбувався на перетині вулиці Симона Петлюри та бульвару Тараса Шевченка. Ним займалися фахівці КП “Київблагоустрій”, повідомляють у КМДА.

За словами директора Департаменту територіального контролю Києва Михайла Будилова, “ми вже демонтували понад 60 пам’яток, пов’язаних з історією та культурою Росії та СРСР. Зараз працюємо над об’єктами, з яких уряд зняв охоронний статус”.

Роботи з демонтажу скульптури Щорса тривали сьогодні 6 годин – вони були технічно складними, оскільки конструкція важить 7 тонн. Частково було перекрито рух транспорту по обох напрямках бульвару Тараса Шевченка, саме тому демонтаж проходив у вихідний, щоб не створювати заторів.

Пам’ятник Щорсу відвезуть до Державного музею авіації України ім. О. К. Антонова, саме там він зберігатиметься.

Нагадаємо, у Києві обговорювалася ідея демонтажу скульптури Щорса без коня, на якому він сидить. Однак у результаті пам’ятник демонтували цілком.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...