Карта бойових дій в Україні на 28 листопада

Сьогодні, 28 листопада, в Україні розпочався 642 день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили намагаються прорвати оборону окупантів, але росіяни встигли добре окопатися та замінувати території.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 28 листопада.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров та кілька російських блогерів заявили, що Росія має продовжувати активні операції в Україні, і висловили стурбованість перспективою подальшої військової підтримки України з боку Заходу.

Російські війська вели наступальні операції на лінії Куп’янськ-Сватово-Кременна, під Бахмутом, під Авдіївкою, у прикордонному районі Донецько-Запорізької області та на заході Запорізької області та не досягли підтверджених успіхів.

Український генеральний штаб повідомив, що українські сили відбили більше 26 атак російських військ у районі Богданівки та Івановського (6 км на захід від Бахмута), Кліщівки (7 км на південний захід від Бахмута), Андріївки (13 км на південний захід від Бахмута).

Командувач Сухопутних військ України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські війська продовжують спроби вибити українські сили з позицій у Клищіївці та активізували застосування ударних безпілотників на Бахмутському напрямку.

У понеділок, 27 листопада, російські війська провели наземні атаки на північний захід від Горлівки, але не досягли підтверджених успіхів.

У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили штурм на схід від Южного. 

Український генеральний штаб повідомив, що українські сили відбили більше 30 атак російських військ на таких територіях:

  • на схід від Новобахмутівки (13 км на північний захід від Авдіївки);
  • на північний схід від Бердичі (7 км на північний захід від Авдіївки);
  • на південь від Новокалинового (12 км на північ від Авдіївки) ;
  • Тоненьке (7 км на захід від Авдіївки);
  • поблизу Степового (3 км на північ від Авдіївки),
  • Авдіївки;
  • Північного (6 км на захід від Авдіївки);
  • Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки).

Офіційний представник Таврійської групи військ України полковник Олександр Штупун заявив, що російські війська продовжують наземні атаки групами по 10-20 осіб у кожній.

На кадрах із геоприв’язкою, опублікованих 26 листопада, видно, що українські сили незначно просунулися на південь від Роботина.

Російські джерела повідомили 27 листопада, що російські війська відбили українські наземні атаки в районі Роботина, Новопрокопівки (2 км на південь від Роботина) та Вербового (10 км на схід від Роботина). Повідомляється, що російські війська просунулися вперед під час контратак на заході Запорізької області 27 листопада.

У Генштабі України повідомили, що українські війська відобразили наземні атаки російських військ у районі Роботина та на захід від Вербового.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...