Карта бойових дій в Україні 8 травня 2023 року

Сьогодні, 8 травня, в Україні розпочалася 439-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Кадиров погрозами перекинути свої війська до Бахмуту, можливо, шантажував російське військове командування, щоб воно виділило боєприпаси найманцям “Вагнера”.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 8 травня.

Засновник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин і чеченський лідер Рамзан Кадиров, можливо, змусили командувача російського театру військових дій в Україні генерала армії Валерія Герасимова відновити роздачу артилерійських боєприпасів силам “Вагнера” в Бахмуті, незважаючи на те, що Герасимов хотів зменшити пріоритетність цих зусиль.

Кадиров, ймовірно, підтримував спроби “Вагнера” шантажувати російське військове командування, щоб відновити своє становище у колі влади у Кремлі..Кадиров раніше займав впливове становище у найближчому оточенні Путіна, поки, мабуть, не втратив розташування останнім часом, ймовірно, тому, що його сили грали обмежену роль в активних бойових діях в Україні наприкінці осені 2022 року та взимку 2023 року.

Кадиров, ймовірно, побачив у погрозах Пригожина піти з Бахмута можливість показати боєздатність своїх військ на тлі невдач Герасимова та Шойгу у здобутті вирішальних перемог під час зимово-весняного наступу.

Очевидна потреба Герасимова в переговорах з підлеглими командирами і здатність цих командирів примушувати його до дій дозволяють припустити, що проблеми з ланцюжком командування значно впливають на здатність російських збройних сил проводити узгоджені операції на театрі військових дій.

Ці події порушують питання можливості Росії координувати послідовну оборонну кампанію по всьому театрі бойових дій.

Боротьба, що триває, Пригожина за завершення захоплення Бахмута суперечить його послідовній розповіді про те, що захоплення Бахмута не має стратегічної цінності.

7 травня російські війська продовжували обмежені наступальні операції на північний схід від Куп’янська і на південь від Кремінної. За даними Генштабу України, російські війська провели безуспішні наступальні операції у районі н. п. Сіньківка Харківської області (8 км на північний схід від Куп’янська); Білогорівка Луганської області (12 км на південь від Кремінної); та Спірне Донецької області (25 км на південь від Кремінної).

Міністерство оборони Росії (МО) заявило, що російські війська придушили чотири українські диверсійно-розвідувальні групи поблизу зв. п. Кислівка (22 км на південний схід від Куп’янська) та Сіньківка у Харківській області та Новоселівське Луганської області (14 км на північний захід від Сватового).

Станом на 7 травня російські війська досягли деяких територіальних успіхів у Бахмуті. Геолокаційні кадри показують, що сили групи Вагнера просунулися далі на захід у Бахмуті та біля Сакко-і-Ванцетті (15 км на північ від Бахмуту). Міністерство оборони Росії (МО) заявило, що сили групи Вагнера захопили два квартали на півночі та заході Бахмута.

За повідомленням Генштабу України, російські війська продовжували наступ у Бахмуті, а російські війська безуспішно завдавали наземних ударів у районі н. п. Богданівка (6 км на північний захід від Бахмута), Хромове (безпосередньо на захід від Бахмута), Іванівське (6 км на захід від Бахмута), Годин Яр (12 км на захід від Бахмута). Бахмута), Ступочки (12 км на південний захід від Бахмута), Предтечино (14 км на південний захід від Бахмута) та Нью-Йорк (30 км на південний захід від Бахмута).

Пов’язаний із Вагнером блогер стверджував, що артилерія Вагнера збільшила скорострільність у районі Бахмута після доставки 7 травня артилерійських боєприпасів із Міноборони Росії.

Командувач Східної групи військ України генерал-полковник Олександр Сирський заявив 7 травня, що російські війська збільшили інтенсивність обстрілів у районі Бахмута і що російські війська все ще сподіваються захопити місто до 9 травня (День Перемоги Росії).

7 травня російські війська провели обмежені наземні атаки на лінії Авдіївка – Донецьк. За повідомленням Генерального штабу України, російські війська провели безуспішні наземні атаки поблизу Авдіївки, Першотравневого (11 км на південний захід від Авдіївки) та Мар’їнки (27 км на південний захід від Авдіївки).

МО РФ заявило, що російські сили відобразили операцію української розвідки поблизу зв. п. Велика Новосілка Донецької області (32 км на північний захід від м. Вугледар) та диверсійно-розвідувальну групу поблизу н. п. Левадне Запорізької області (23 км на північний схід від Гуляйполя).

Міністерство оборони Росії (МО) визнало присутність українських військ на островах у дельті Дніпра на 7 травня. МО РФ заявило 7 травня, що російські війська завдали удару по українському командному пункту на острові Великий (23 км на південний захід від Херсона).

7 травня українські сили продовжували атакувати російську логістику на східному лівому березі Херсонської області. Південне оперативне командування України повідомило, що підрозділи української авіації завдали ударів по двох скупченнях російської живої сили та техніки у Каховському та Скадовському районах.

Російські джерела стверджували, що в ніч із 6 на 7 травня українські сили запустили по Криму до 23 безпілотників. Міноборони Росії заявило, що російські кошти ППО знищили 22 українські безпілотники над Чорним морем, а окупаційний губернатор Севастополя Михайло Развожаєв заявив, що українські сили запустили не менше 10 дронів у бік Криму та Севастополя.

Визнання Міноборони заявленої атаки українського безпілотника є відступом від його регулярних заяв і може бути частиною ширшої інформаційної кампанії Росії, яка спрямована на те, щоб не применшувати можливості України перед потенційним українським контрнаступом.

Російська окупаційна влада продовжує планувати та здійснювати примусову евакуацію із Запорізької області. Окупаційний голова Запорізької області Євген Балицький заявив 7 травня, що 1552 особи (у тому числі 632 дитини, 145 пацієнтів психоневрологічних диспансерів та 10 осіб з обмеженою рухливістю) переселені з районів, зазначених у наказі про евакуацію.

Російські сили та окупаційна влада створюють умови, щоб зробити життя в окупованій Запорізькій області нестерпним для прискорення примусової евакуації. Офіційні особи Запорізької області України 6-7 травня заявили, що російські війська та окупаційна влада навмисно розпалюють паніку в окупованих Токмаку та Енергодарі, затримуючи гуманітарні поставки та підвищуючи ціни на продукти та інші товари в магазинах.

Офіційні особи Запорізької області також заявили, що російська окупаційна влада вивозить медичне обладнання з лікарень і достроково виписує пацієнтів, пропонуючи їм подальше лікування, якщо вони евакуюються на територію вглиб російського тилу.

No votes yet.
Please wait...