Карта бойових дій в Україні 4 січня

Сьогодні, 4 січня, в Україні розпочався 679 день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили намагаються прорвати оборону окупантів, але ті також наступають, щоби забрати більше територій.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 3 січня.

У середу, 3 січня, Росія та Україна провели обмін військовополоненими. Президент України Володимир Зеленський оголосив, що повернулося понад 200 українських солдатів та цивільних осіб в Україну з російського полону, включаючи особовий склад Збройних сил України, Національної гвардії, Військово-морського флоту та Державної прикордонної служби.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба оголосив 3 січня, що Рада НАТО-Україна проведе екстрене засідання у відповідь на останні масовані авіаудари Росії по Україні.

Російські війська підтвердили наступ у районі Авдіївки та Донецька, а позиційні бої тривали на всій лінії зіткнення.

Командувач Сухопутних військ України генерал-полковник Олександр Сирський зазначив, що біля Богданівки йдуть інтенсивні бої і російські війська намагаються просунутися у бік Часового Яру (на захід від Бахмута).

Російські та українські джерела повідомляли про позиційні бої у таких районах:

  • на північний захід від Бахмута в районі Богданівки та Хромового,
  • на захід від Бахмута в районі Іванівського,
  • на південний захід від Бахмута в районі Курдюмівки, Кліщівки та Андріївки.

Нещодавно російські війська здійснили підтверджений наступ на південний захід від Авдіївки. На геолокованих кадрах, опублікованих 3 січня, видно, що російські війська трохи просунулися на північно-західному березі Ізмайлівського ставка на околиці Первомайського (на південний захід від Авдіївки).

У районі Авдіївки продовжують діяти підрозділи 114-ї мотострілецької бригади Донецької Народної Республіки (1-й армійський корпус ДНР) та російського спецназу.

Українські та російські джерела повідомили, що позиційні бої тривали на захід та південний захід від Донецька.

Український Генштаб повідомив, що українські війська трохи просунулися на схід від Роботина біля Вербового. Позиційні бої тривали у районі Роботина, і навіть на схід і південніше Роботина у районі Вербового, Новопрокоповки і Новофедоровки.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...