Карта бойових дій в Україні 30 серпня

Сьогодні, 30 серпня, в Україні розпочалася 553-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили продовжують контрнаступальні дії та поступово просуваються вперед.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 30 серпня.

29 серпня українські війська просунулися поблизу Бахмута Донецької області та Роботиного на заході Запорізької області. У Головному управлінні військової розвідки (ГУР) України повідомили, що наразі Кремль зосереджений на просуванні п’яти основних інформаційних операцій проти України.

Українські джерела повідомляли, що окупаційна влада продовжує примусово вивозити українських дітей з окупованої України до Росії.

Російські війська вели наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватово-Кременна та просунулися 29 серпня. Український Генштаб повідомив, що російські війська вели невдалі наступальні операції на Куп’янському та Лиманському (на захід від Кремінної) напрямках, у тому числі поблизу Новоєгорівки (15 км на південний захід). Сватове) та Білогорівка (12 км на південь від Кремінної).

Українські війська 29 серпня вели наступальні дії під Бахмутом і просувалися вперед. Геолокаційні кадри, опубліковані 29 серпня, показують, що українські війська просунулися на південь від Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута).

Російські та українські сили продовжували позиційні бої на адміністративному кордоні Донецько-Запорізької області, причому 29 серпня жодна із сторін не отримала нових територій у цьому районі.

29 серпня українські війська продовжили просування на схід від Роботиного (10 км на південь від Орєхова) на заході Запорізької області, продовжуючи утримувати позиції в Роботиному. Український Генштаб повідомив, що українські сили досягли успіхів у напрямку Новоданилівки (4 км на південний схід від Оріхова) та Вербового (16 км на південний схід від Оріхова). Українські сили просунулися на південний схід від Роботиного, а геолокаційні кадри, опубліковані 29 серпня, показали, що українські сили просунулися приблизно на п’ять кілометрів.

Російське джерело повідомило, що російські війська покращили свої позиції у Вербового завдяки успішній контратаці. Колаборант Рогов стверджував, що російські сили контратакували та відтіснили українські сили від Вербового та захопили нові невизначені позиції.

29 серпня українські війська продовжили невеликі рейди через річку Дніпро у Херсонській області. На геолокаційних кадрах видно, як українські військовослужбовці піднімають український прапор біля Антонівського мосту на східному лівому березі Дніпра. Депутат Української Херсонської обласної ради Сергій Хлань заявив, що це відео українських сил на східному (лівому) березі Дніпра є символічним. Пов’язаний із Кремлем блогер заявив, що російські війська відбили українську диверсійно-розвідувальну групу біля острова Козулиський (22 км на південний захід від Херсона).

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...