Карта бойових дій в Україні 28 липня

Сьогодні, 28 липня, в Україні розпочався 886-й день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Російські війська наступають у Харківській області та на Донбасі, а ЗСУ намагаються зупинити наступ.

Vgorode публікує карту бойових дій Інституту вивчення війни (ISW) за даними 28 липня.

Повідомляється, що в ніч з 26 на 27 липня українські сили завдали успішних ударів з використанням безпілотників по нафтопереробному заводу та російським військовим аеродромам у Саратовській, Рязанській та Мурманській областях. Джерела в українських спецслужбах повідомили українськім ЗМІ, що Головне управління військової розвідки України (ГУР) завдало ударів з використанням безпілотників по російських військових аеродромах в Енгельсі Саратовської області, аеродрому Дягілєв та нафтопереробному заводу в Рязанській області, а також аеродрому Оленья в Мурманскій області.

Українські війська нещодавно просунулися у Вовчанську (на північний схід від Харкова) на тлі російських наземних атак, що тривають, на півночі Харківської області 27 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 та 27 липня, вказують на те, що українські війська нещодавно просунулися далі вулицею Соборною у центрі Вовчанська та вулицею Степовою на північному сході Вовчанська. Російський блогер заявив, що українські війська контратакували біля Стариці (на північний схід від Харкова). Російські війська продовжили наступ на північ від Харкова в районі Глибокого та Слобожанського та на північний схід від Харкова в районі Вовчанська та Тихого. Українська Харківська група військ повідомила, що російські війська перекинули кілька груп із району Сотницького Козачка на передові позиції, ймовірно, в іншому районі лінії фронту на харківському напрямі.

Російські війська продовжили наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватово-Кремінна 27 липня, але лінія фронту не змінилася. Російські блогери стверджували, що російські війська просунулися на південний схід від Куп’янська в районі Глушківки та на північ від Піщаного та в лісовій зоні на захід від Кремінної, але ISW не виявив підтвердження цим заявам. Російські війська продовжили наступ на північний схід від Куп’янська в районі Сіньківки; на південний схід від Куп’янська в районі Табаївки, Новоселівського та Стельмахівки; на південний захід від Сватового в районі Новоєгорівки, Макіївки, Невського та Новосергіївки; на захід від Кремінної в районі Тернів; та на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісництва.

Російські війська продовжили наступальні операції на напрямі Сіверська 27 липня, але не досягли підтверджених успіхів у цьому районі. Російські війська продовжили наступальні операції на схід від Сіверська в районі Верхньокам’янського та на південний схід від Сіверська в районі Спірного та Івано-Даріївки 26 та 27 липня. Російський мілітарист заявив, що підрозділи російської 106-ї повітрянодесантної (ВДВ) дивізії зміцнюють позиції на околицях Переїзного (на південь від Сіверська).

Нещодавно українські сили повернули втрачені позиції біля Торецька на тлі російських наступальних операцій, що продовжуються, у цьому районі 27 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 липня, вказують на те, що українські сили нещодавно повернули втрачені позиції у північній частині Південного (на південний схід від Торецька). Російські блогери стверджували, що російські сили просунулися далі у центральному Залізному (на південний схід від Торецька) та на Північному (на схід від Торецька), але ISW не виявила підтвердження цим заявам. Російські сили продовжували наступальні операції біля Торецька, Північного, Залізного та на південь від Торецька в районі Нью-Йорка 26 та 27 липня.

За повідомленнями, 27 липня російські війська просунулися на північний захід від Авдіївки, але жодних підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Російське Міноборони заявило, що елементи російського Центрального угруповання військ захопили Лозоватське (на північний захід від Авдіївки), що відповідає оцінці ISW російських успіхів у цьому районі. Російські блогери заявили, що російські війська просунулися до східної околиці Веселого (на північний захід від Авдіївки), увійшли до селища та захопили приблизно третину Веселого, хоча ISW не бачив підтвердження цих заяв. Російські блогери заявили, що російські війська на північний захід від Авдіївки також просунулися в районі Вовче та Прогресу та у напрямку Іванівки.

Російські війська нещодавно просунулися на захід і південний захід від Донецька на тлі наступальних операцій у цьому районі 27 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 липня, на яких видно, як російські війська піднімають російський прапор у північній частині Красногорівки (на захід від Донецька), вказують на те, що російські війська нещодавно просунулися в населеному пункті, а російські військові блогери стверджують, що російські війська також просунулися у західній частині Красногорівки.

26 та 27 липня позиційні бої тривали на південь від Великої Новосілки, у тому числі в районі Урожайного, у районі кордону Донецької та Запорізької областей. Повідомляється, що підрозділи російської 40-ї бригади морської піхоти (Тихоокеанський флот) діють на південному донецькому напрямку, а підрозділи російської 5-ї танкової бригади (36-а загальновійськова армія [САА], Східний військовий округ [ВВО]) діють на напрямі Бременів.

Генеральний штаб України повідомив 27 липня, що російські війська провели одну безуспішну атаку у вказаному районі на дніпровському напрямку (Херсонська область). Російський мілітарист заявив, що російські військові мають труднощі з поставками новостворених підрозділів, що діють на херсонському напрямку, безпілотниками з виглядом від першої особи (FPV) та тепловізорами. Повідомляється, що підрозділи 25 полку спецназу Росії (Головне управління Генерального штабу Росії [ГРУ]) продовжують діяти на херсонському напрямку.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...