Карта бойових дій в Україні 28 червня

Сьогодні, 28 червня, в Україні розпочався 856-й день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Російські війська наступають у Харківській області та на Донбасі, а ЗСУ намагаються зупинити наступ.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 28 червня.

Російські війська зберегли темп своїх наступальних операцій на Торецькому напрямку з моменту їх активізації в цьому районі 18 червня і, ймовірно, прагнуть скоротити український виступ у цьому районі, але наразі ймовірність швидкого просування Росії під Торецьком є малоймовірною. Російські сили досі залучили до цієї операції лише обмежені сили, що свідчить, що російські сили продовжують віддавати пріоритет поступовому  наступу у вигляді послідовних і завзятих атак, а не оперативним значним успіхам з допомогою швидких маневрів.

Увечері 26 червня російська диверсійно-розвідувальна група провела транскордонний десант на Золочівському напрямку (на північний захід від Харкова), проте російські війська не розпочали наступальних дій у цьому районі. У Генштабі України повідомили, що ввечері 26 червня українські сили відбили напад російських військ у районі Сотницького Козачка (на північний захід від Золочева), а офіційний представник Держприкордонслужби України Андрій Демченко заявив, що російська диверсійно-розвідувальна група перетнула територію України. Російський блогер заявив, що російські сили досліджують українську оборону в цьому районі і що цей напад, найімовірніше, є частиною зусиль Росії щодо створення оперативної двозначності вздовж міжнародного кордону на північному сході України.

26 червня російські війська продовжили наземні атаки на лінії Куп’янськ-Сватово-Кременна, але підтверджених змін лінії фронту не було. Російські блогери стверджували, що російські війська просунулися на 1,5 км до Петропавлівки з боку Ольшани (обидва на північний схід від Куп’янська) і що ефективна російська радіоелектронна боротьба (РЕБ) сприяла просуванню російських військ у районі Сіньківки (на південний схід від Куп’янська). Російські війська також атакували на південний схід від Куп’янська в районі Степової Новоселівки, Стельмахівки, Піщаного та Берестового; на захід від Сватового біля Андріївки; та на південний захід від Сватового у Макіївки, Копанок та Невського; та на захід від Кремінної в районі Терного та Торського 26 та 27 червня. Відомий російський блогер заявив, що російські війська останнім часом активізували атаки у напрямку Лимана, але неясно, чи російські війська просунулися в цьому районі. Інший блогер заявив, що українські війська, ймовірно, просунулися на схід від Терного, але ця інформація не підтверджена. Повідомляється, що в районі Сіньківки діють підрозділи 25-ї російської мотострілецької бригади (6-а загальновійськова армія [САА] Ленінградського військового округу [ЛВО]).

Російські війська нещодавно просунулися під Сіверськ на тлі російських наступальних операцій, що продовжуються, в цьому районі 27 червня. Геолоковані кадри, опубліковані 27 червня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на східну околицю Білогорівки (на північний схід від Сіверська). Деякі російські блогери стверджували, що частини 56-го російського повітряно-десантного полку (ВДВ) (106-а повітряно-десантна дивізія ВДВ) захопили Роздолівку (на південь від Сіверська) і просунулися на захід від населеного пункту, в той час як інші російські блогери стверджували, що російські війська просунулися в межах Роздолівки, але ще не повністю захопили поселення. Російський блогер стверджував, що російські війська також наступали в районі Виїмки (південний схід від Сіверська) з південного сходу та в районі Спірного (південний схід від Сіверська). Проте ISW не побачила підтвердження цих російських тверджень. Український Генштаб повідомив, що російські війська 26 та 27 червня провели наступальні операції на північний схід від Сіверська в районі Білогорівки, на південний схід від Сіверська в районі Виїмки та Спірного та в районі Роздолівки.

Російські війська 27 червня продовжили наступальні дії в районі Часового Яру, проте підтверджених змін лінії фронту у цьому районі не було. Представник української групи військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин 27 червня зробив кілька заяв про те, що українські сили або витіснили всі російські сили з мікрорайону «Канал» (найсхідніша частина Часового Яру), або витіснили більшу частину російських сил з мікрорайону «Канал». Проте обмежені, ізольовані російські групи залишаються в мікрорайоні, що дозволяє припустити, що невеликі групи російської піхоти можуть увійти в мікрорайон Канал, але можуть важко зайняти стійкі позиції. Волошин заявив, що російські війська завдають термобаричних артилерійських ударів по Часовому Яру. У Генштабі України повідомили, що російські війська 26 і 27 червня вели наступальні операції в районі Часового Яру та на південний схід від Часового Яру в районі Клещеївки та Андріївки. Російський блогер заявив, що українські сили контратакували біля Калинівки (на північ від Часового Яру), але не уточнив результату. Повідомляється, що в районі Часового Яру діють підрозділи добровольчої бригади «Еспаньола» (Російський добровольчий корпус).

Повідомляється, що 27 червня російські війська просунулися під Торецьком, але підтверджених змін лінії фронту у цьому районі не було. Російський блогер заявив, що російські війська просунулися на південь від Нью-Йорка (на південь від Торецька) і увійшли до населеного пункту. Російські блогери також стверджували, що російські війська просунулися до околиць Залізного (південний схід від Торецька) і просунулися приблизно на 1,7 км від залізничної станції Майорське (на схід від Торецька). Однак ISW не побачила підтвердження цим твердженням. У Генштабі України повідомили, що російські війська провели наступальні операції на північний схід від Сіверська у районі Дачного; на схід від Торецька у Шум, Дружби та Північного; на південний схід від Торецька біля Залізного; та південніше Торецька в районі Нью-Йорка 26 та 27 червня.

Російські війська нещодавно просунулися на південний захід від Донецька на тлі російських наступальних операцій, що продовжуються, на захід і південний захід від Донецька 27 червня. На геолокованих кадрах, опублікованих 27 червня, видно, що підрозділи російської 39-ї мотострілецької бригади (68-й армійський корпус [АК], Східний військовий округ) нещодавно просунулися на південь від Костянтинівки (на південний захід від Донецька). Російські блогери стверджували, що російські війська просунулися в межах Красногорівки (на захід від Донецька), але ISW не побачив підтвердження цього твердження. 26 та 27 червня російські війська продовжили наступальні операції на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Парасковіївки та Костянтинівки. Російський блогер заявив, що українські сили безуспішно контратакували поблизу Володимирівки, Водяного та Вугледара (усі на південний захід від Донецька).

Російські війська продовжили наземні атаки на східному (лівобережжі) Херсонської області в районі Кринок та Антонівського мосту на північ від Олешок 26 та 27 червня, але підтверджених змін лінії фронту не відбулося. Російський блогер заявив, що російські війська зберігають позиції на невстановлених островах Дніпра у Херсонському напрямку. Інший російський блогер нарік, що російські підрозділи на херсонському напрямку мають недостатню кількість катерів для підтримки своїх дій у цьому районі.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...