Карта бойових дій в Україні 24 жовтня

Сьогодні, 24 жовтня, в Україні розпочався 608-й день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили продовжують контрнаступальні дії та поступово просуваються вперед, атакує і Росія.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 24 жовтня.

У понеділок, 23 жовтня, українські війська просунулися на південь від Бахмута на тлі контрнаступних операцій, що продовжуються, в районі Бахмута і на заході Запорізької області.

На геолокованих кадрах, опублікованих 22 жовтня, видно, що українські війська перетнули залізничну лінію на північ від Кліщівки (7 км на південний захід від Бахмута), що підтверджує попередні заяви українського Генерального штабу та російських міліблогерів. У Генштабі України повідомляють, що українські війська продовжують наступальні дії на Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямі.

У ніч із 22 на 23 жовтня російські сили завдали чергової серії ракетних та безпілотних ударів по Україні. Повітряні сили України повідомили, що російські війська запустили 13 безпілотників «Шахед-131/136», один безпілотник невстановленого типу, одну крилату ракету Х-59 і українські сили знищили всі цілі.

23 жовтня українські сили провели наступальні операції біля Бахмута та досягли підтверджених успіхів. 

Російські війська провели наступальні операції біля Бахмута, але не досягли підтверджених успіхів. У Генштабі України повідомили, що російські війська безуспішно атакували райони Богданівка, Хромове, Іванівське (6 км на захід від Бахмута), Кліщеївка, Андріївка та Дружба (18 км на південний захід від Бахмута).

Як повідомляють російські та українські джерела, російські війська атакували на схід від Кліщівки, в районі Андріївки та Хромового, а також у напрямку Богданівки.

Російські війська провели наступальні операції в районі Авдіївки та 23 жовтня підтвердили наступ. Геолоковані кадри, які опубліковані 23 жовтня, показують, що російські війська просунулися на південний захід від Красногорівки (5 км на північний схід від Авдіївки). Російські джерела стверджують, що російські війська за останні кілька днів просунулися майже на два кілометри в районі Авдіївки. 

Також російські джерела стверджували, що 23 жовтня українські сили контратакували біля Авдіївки, але не зробили жодних заявлених чи підтверджених наступів. Російські джерела повідомили 22 і 23 жовтня, що українські сили безуспішно атакували поблизу сміттєзвалища на північний захід від Авдіївки, Пісків (8 км на південний захід від Донецька), Водяного, Досвідченого та Первомайського. Один з російських блогерів продовжував заперечувати про наступ України у районі Пісків і Досвідченого 23 октября. Також інший російський блогер заявив 22 жовтня, що минулого тижня українські війська просунулися в районі Пісків.

23 жовтня російські війська провели наступальні дії на південний захід від Донецька, але не досягли підтверджених успіхів. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували райони Мар’їнки, Невельського, Перемоги (5 км на південний захід від Донецька) та Новомихайлівки. Російський блогер заявив, що позиційні бої тривають у районі Мар’їнки, Новомихайлівки та Вугледара (30 км на південний захід від Донецька).

Українські сили 23 жовтня продовжили наступальні операції на заході Запорізької області, але не досягли  підтверджених успіхів. У Генштабі України повідомили, що українські війська продовжують наступальні дії на Мелітопольському (західно-запорізькому) напрямку.

У Міноборони Росії заявили, що російські війська відбили атаку українців біля Роботина. Російський блогер заявив, що на захід від Роботина на ділянці фронту Жеребрянки-П’ятихатки продовжуються локальні та позиційні атаки.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...