Карта бойових дій в Україні 22 жовтня 2022 року

Сьогодні, 22 жовтня, в Україні розпочалася 241-ша доба повномасштабної війни, розпочатої Російською Федерацією. Розпочався відхід росіян із західної частини Херсонської області. Російські сили, ймовірно, мають намір продовжити це відведення протягом наступних кількох тижнів, але можуть мати проблеми з відходом, якщо українські сили вирішать атакувати. Можливо, росіяни спробують підірвати дамбу на Каховській гідроелектростанції (ГЕС), щоб прикрити свій відхід із міста Херсона та не дати українським силам переслідувати російські сили вглиб Херсонської області.

Vgorode публікує карту бойових дій за даними Інституту вивчення війни (ISW) 21 жовтня.

21 жовтня російські війська здійснили невдалу спробу штурму на північний схід від міста Харкова вздовж міжнародного кордону та продовжили обстріли населених пунктів уздовж річки Оскіл. Генштаб України повідомив, що українські війська відбили наступ росіян на Тернову, приблизно за 40 км на північний схід від міста Харкова. Росіяни завдали ракетного удару по промисловій інфраструктурі в Київському районі міста Харкова, а також продовжували обстрілювати та завдавати авіаударів по Куп’янську та населеним пунктам у його околицях.

Російські сили зосередили більшу частину своєї військової техніки поблизу Сватового та Троїцького (приблизно 55 км на північний схід від Сватового). ЗСУ відбили російський штурм Лиману.

 

Окупанти завдали ударів по Нововоскресенському, Новій Кам’янці та Малій Сейдеминусі на півночі Херсонської області. 

Південне оперативне командування Збройних сил України підкреслило, що російські війська використовують українських цивільних як живий щит під час транспортування військової техніки через річку Дніпро, а російські джерела оприлюднили кадри, на яких видно чергу цивільних осіб, які очікують переправи з Херсона.

 

21 жовтня російські війська продовжили наземні атаки в Донецькій області. У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили російські наземні атаки поблизу Бахмута, на північний схід від Бахмута в районі Соледару та на південь від Бахмута в районі Озарянівки, Оптиного та Орадівки.

Російське джерело стверджувало, що бойовики ГВК «Вагнера» просунулися з позицій на східній околиці Бахмута до центру Бахмута, а особовий склад «Вагнера» взяв під вогневий контроль залізницю, яку українські сили використовують для постачання району Бахмута.

Російські війська завдали ударів по Запоріжжю, Миколаєву та громаді Куцуруб у Миколаївській області. 

Російська влада намагається зберегти фасад стійкої та потужної логістики на півдні України, одночасно прискорюючи заходи для компенсації збитків, завданих Керченському мосту. Окупаційний глава Криму Сергій Аксьонов заявив, що понад 1000 вантажівок вирушили на південь України альтернативними сухопутними маршрутами, а пороми переправили понад 720 транспортних засобів через Керченську протоку.

Президент Росії Володимир Путін 21 жовтня підписав указ про створення “координаційної ради” при уряді РФ з питань удосконалення федерального координування військового часу.

Розбіжності між регіональними російськими чиновниками, Міністерством оборони (МО) Росії та військовими комісаріатами, а також російським цивільним населенням, яке залучає мобілізацію, ймовірно, посиляться в найближчі місяці.

Російська влада перешкоджає українцям у Росії виїжджати з Росії через складні вимоги щодо прописки та дозволу на перетин міжнародних кордонів.

Російська окупаційна влада продовжила масове примусове виселення мирного населення із західного берега Дніпра під виглядом «евакуації» мирного населення.

Читайте також:

Кулеба назвав мету погроз повторного наступу армії РФ з Білорусі

Член сім’ї Кеннеді воював у Інтернаціональному легіоні в Україні

No votes yet.
Please wait...