Карта бойових дій в Україні 22 червня 2023 року

Сьогодні, 22 червня, в Україні розпочалася 484-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили здійснюють наземні атаки у Запорізькій області на російські позиції у рамках контрнаступу. Також атаки росіян йдуть у Луганській області – під Кремінною, там же ЗСУ контратакує. Ідуть бої і під Бахмутом.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 22 червня.

21 червня українські війська вели контрнаступальні дії щонайменше на трьох дільницях фронту. Заступник міністра оборони України Ганна Маляр заявила 21 червня, що українські війська досягли часткового успіху в ході наступальних операцій на Білогорівсько-Шипилівському напрямку (близько 10 км на південь від Кремінної в Луганській області). Російський військовий блогер також заявив, що українські сили контратакували в районах на південь та захід від Кремінної. Український Генштаб повідомив, що українські сили продовжували наступальні операції у західній частині східного кордону Запорізької області на лінії Вільне Поле-Макарівка, а російські блогери продовжували обговорювати українські атаки в цьому районі, зокрема на південь від Великої Новосілки. Українські та російські джерела повідомляють, що українські війська продовжують наступальні операції у західній частині Запорізької області, як на південь, так і на південний захід від Оріхова, і що російські війська проводять контратаки, щоб відновити втрачені позиції на цьому напрямі. Російські джерела відзначають нижчі темпи українських наступальних операцій як на заході Донецької, так і на заході Запорізької областей порівняно з попередніми днями.

21 червня російські та українські війська продовжували вести позиційні бої на рубежі Куп’янськ – Святово. За даними Міноборони Росії, російські війська зупинили три українські диверсійно-розвідувальні групи поблизу н. п. Сеньківка (9 км на північний схід від Куп’янська), п. Котлярівка (27 км на північний захід від Сватово) та Новоселівське (13 км на північний захід від Сватово). Офіційний представник Західної групи військ полковник Сергій Зибінський заявив, що артилерійські частини 6-ї загальновійськової армії (Західний військовий округ) завдали удару по українським військам у районі Вільшана (15 км на північний схід від Куп’янська). Російський військор стверджував, що на куп’янському напрямі продовжуються позиційні бої, але російські війська не можуть прорватися до міста. Російський військор заявив, що російські сили витісняють українські сили із Сеньківки та закріплюються на правому березі річки Оскіл.

21 червня українські війська продовжили контрнаступальні дії у районі Кремінної. Заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що українські війська провели частково успішні наступальні операції на напрямі Білогорівка-Шипилівка (10 км на південь від Кремінної) і закріпилися на знову захоплених фронтах. Генштаб України також повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні операції у напрямку н. п. Діброва (5 км на південний захід від Кремінної), Серебрянка (10 км на південний захід від Кремінної) та на межі Кремня – Ямполівка (17 км на захід від Кремінної).

21 червня російські та українські війська продовжували обмежені наземні удари у районі Бахмута. За повідомленням Генерального штабу України, російські війська вели безуспішну наступальну дію в районі н. п. Оріхово-Василівка (11 км на північний захід від Бахмута), м. Іванівське (6 км на захід від Бахмута) та Біла Гора (16 км на південний захід від Бахмуту). Заступник міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що в районі Бахмуту щодня відбувається кілька бойових зіткнень. Український Генштаб повідомив, що російські війська перекинули частини 83-ї гвардійської десантно-штурмової бригади (ВДВ) в район Кліщіївка (7 км на південний захід від Бахмута) для заміни частин 31-ї гвардійської бригади ВДВ, яка нещодавно понесла більші. Російський військор стверджував, що російські війська вели безуспішні наступальні операції біля Григорівки (9 км на північний захід від Бахмута). Міноборони Росії заявило, що частини Південного угруповання військ відбивали атаки українських військ у районі Веселого (20 км на північний схід від Бахмута). Російські військори стверджували, що українські сили завдавали ударів на північ від Бахмута в районі Ягідного (4 км на північ від Бахмута), Берхівки (6 км на північ від Бахмута) та Оріхово-Василівки, а також на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки. Один військор заявив, що темпи українських наземних атак у районі Берхівки знижуються і що українські сили тимчасово призупинили атаки у районі Роздолівки (19 км на північ від Бахмута) для перегрупування.

21 червня російські та українські війська провели обмежені наземні атаки у західній частині Запорізької області. За повідомленням Генштабу України, російські війська провели безуспішні наступальні операції на П’ятихатському напрямку (25 км на південний захід від Оріхова). Відеоматеріали ISW з геолокацією, опубліковані 21 червня, показують, що П’ятихатки, як і раніше, контролюються Україною. Деякі російські джерела стверджували, що російські сили контролюють П’ятихатки, інші російські джерела стверджували, що ні російські, ні українські сили не контролюють селище. Російський військор заявив, що російські сили намагаються відбити П’ятихатки з позицій у Жереб’янках (27 км на південний захід від Оріхова).

Пригожин стверджував, що українські сили контролюють П’ятихатки та райони на північ від Роботино (15 км на південь від Оріхова). Російські джерела стверджували, що українські сили вели наступальні операції в районі Роботино та Жереб’янки. На опублікованих кадрах від 21 червня нібито показані підрозділи 292-го самохідно-артилерійського полку та 429-го мотострілецького полку (обидва 19-ї мотострілецької дивізії 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу), а також добровольчих батальйонів “Крим” та “Судоплатов”, що діють поблизу н.п. П’ятихатки.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...