Карта бойових дій в Україні 21 лютого 2023 року

Сьогодні, 21 лютого, в Україні розпочалася 363-а доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Напередодні першої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну Президент США Джо Байден відвідав Київ, сигналізуючи про те, що США продовжують підтримувати Україну в її зусиллях зі звільнення своєї території.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 21 лютого.

Українські офіційні особи продовжують реагувати на заяви невідомих представників оборони США щодо темпів і перспектив війни, оскільки вона наближається до річної позначки.

Колишній російський офіцер і відомий мілблогер Ігор Гіркін 19 лютого заявив, що російські війська перетнули кордон Харківської області з боку Росії (російські війська вже окупували частину Харкова з боку Луганської області) і зайняли один або два невизначених прикордонних населених пункти. Гіркін стверджував, що сутички між українськими та російськими військами на кордоні Сумської області посилилися.

Російські війська продовжували наземні штурми в районі Куп’янська на північний захід від Сватового. Генштаб України повідомив, що українські війська відбили штурм Гряниківки і Масютівки.

Також окупанти продовжували наземні штурми поблизу Кремінної.

Український Генеральний штаб повідомив, що українські війська відбили російські атаки поблизу самого Бахмута. 

Українські чиновники повідомили, що російські розвідувальні групи знижують свою активність у дельті Дніпра поблизу Херсона. 20 лютого прес-секретар Південного оперативного командування України Наталія Гуменюк повідомила, що російські диверсійно-розвідувальні групи продовжують безуспішні спроби закріпитися на дельті, але загальний темп їхньої діяльності знижується. 

Повідомляється, що російські джерела здійснили обмежену наземну атаку в Запорізькій області 19 лютого. Російський мілблогер стверджував, що російські війська провели локалізований наступ поблизу Новоданилівки Запорізької області.

20 лютого радник мера Маріуполя Петро Андрющенко заявив, що російські війська зосереджують сили поблизу Оріхова і, ймовірно, до 24 лютого розгорнуть туди близько 15 батальйонно-тактичних груп.

Українські чиновники повідомили, що російські війська продовжують мілітаризацію Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС). 20 лютого НАЕК “Енергоатом” повідомив, що російські війська направили на ЗАЕС понад 600 мобілізованих осіб і курсантів і продовжують будівництво фортифікаційних і військових об’єктів навколо сухого сховища відпрацьованого ядерного палива ЗАЕС. Також “Енергоатом” повідомив, що російські війська розташували кулеметну позицію на даху п’ятого енергоблоку ЗАЕС.

Міністерство оборони (МО) Росії оголосило про офіційну інтеграцію збройних формувань Донецької та Луганської народних республік (ДНР/ЛНР) до Збройних сил Росії 19 лютого у відповідь на зростаючу критику щодо повідомлень про зміни командування в підрозділах.

Рішення про реорганізацію збройних формувань «ДНР» і «ЛНР» на тлі наступу, що триває, ймовірно, свідчить про те, що Міноборони Росії не розуміє масштабу викликів інтеграції нерегулярних сил у професійну армію під час інтенсивних бойових дій.

Реструктуризація проксі-ополченців свідчить про те, що російське військове командування намагається здійснити всі бажані реформи, тоді як Міноборони Росії має прихильність президента Росії Володимира Путіна.

Російське військове командування, ймовірно, перекрило фінансисту групи Вагнера Євгену Пригожину незалежний доступ до артилерійських снарядів і важкого озброєння в рамках зусиль з професіоналізації російських звичайних сил.

Можливо, Пригожин неправильно представив руйнівний вплив нестачі артилерійських боєприпасів на Вагнера, щоб замаскувати своє справжнє розчарування нездатністю Вагнера мати та керувати власними артилерійськими системами.

Глава Чеченської республіки Кадиров, ймовірно, намагався вгамувати можливий гнів Пригожина через його ймовірну відмову приєднатися до інформаційної кампанії Пригожина проти російського Міноборони.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що уряд США стурбований можливим розглядом Китаєм надсилання летальної допомоги Росії.

Міноборони Росії, ймовірно, відреагувало на заклик до російських військових систематично атакувати електричну інфраструктуру, що підтримує українські атомні електростанції (АЕС), встановивши можливі інформаційні умови для ударів, спрямованих на аварійну зупинку цих АЕС.

No votes yet.
Please wait...