Карта бойових дій в Україні 2 липня

Сьогодні, 2 липня, в Україні розпочалася 494-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили здійснили локальні наземні атаки і, як повідомляється, досягли обмежених тактичних успіхів у західній частині Донецької та західній та східній частинах Запорізької областей.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 2 липня.

Російські джерела стверджували, що 1 липня українські війська вели контрнаступальні операції щонайменше на чотирьох ділянках лінії фронту. Міністерство оборони Росії (МО) стверджувало, що російські війська відбивали українські атаки в районі Бахмута і вздовж лінії фронту Авдіївка – Донецьк. Російські воїнкори стверджували, що українські сили досягли незначних успіхів у районі Роздолівки (18 км на північ від Бахмута) та в районі Клещеївки (7 км на південний захід від Бахмута). Російські джерела стверджували, що українські сили продовжували наступальні операції вздовж адміністративного кордону між Запорізькою та Донецькою областями та досягли успіхів на південний захід від Великої Новосілки. Російські джерела стверджували, що українські сили вели наступальні операції на південь та південний захід від Оріхова у західній частині Запорізької області, а один блогер стверджував, що українські сили просунулися на 1,5 км у глибину та 6 км завширшки у напрямку Роботино (12 км на південь від Оріхова). Інші блогери стверджували, що станом на 1 липня українські сили все ще знаходяться щонайменше за 1,5 км на північ від Роботино, що відповідає поточній оцінці ISW контролю над місцевістю в цьому районі.

Російські війська 1 липня продовжували обмежені наступальні дії на кордоні Сватово-Кременна. Як повідомили у Генеральному штабі України, російські війська вели безуспішні наступальні дії у районі н. п. Новоселівське (16 км на північний захід від Сватово), Невське (18 км на північний захід від Кремінної), Діброва (6 км на південний захід від Кремінної) та Сріб’янське лісництво (11 км на південь від Кремінної). На кадрах з геолокацією, опублікованих 30 червня, видно, як підрозділи російського 104-го десантно-штурмового полку (76 повітряно-десантна дивізія) завдають ударів по українських позиціях на південний схід від Діброви. Російські блогери стверджували, що 30 червня українські війська безуспішно намагалися контратакувати у районі н. п. Торське (16 км на захід від Кремінної), а 1 липня російські ВДВ продовжували штурми в лісових масивах у районі Кремінної.

1 липня українські сили продовжували завдавати ударів по Бахмуту. Російські блогери стверджували, що українські війська просувалися з Приволля (10 км на північний захід від Бахмута) трасою Е40 та в районі Клещеївки (7 км на південний захід від Бахмута). Міністерство оборони Росії (МО) та інші російські джерела стверджували, що російські війська відбивали атаки українських військ поблизу Бахмута, Веселого (20 км на північний схід від Бахмута), Залізнянського (13 км на північ від Бахмута), Ягідного (2 км на північ від Бахмута) та Курдюмівки (13 км на північ від Бахмута) Російські джерела заявили 30 червня, що українські сили атакували біля Роздолівки (19 км на північний схід від Бахмута), внаслідок чого російські війська відступили приблизно на 150 метрів, а також біля Зайцеве (22 км на південь від Бахмута) та Горлівки (26 км на південь від Бахмута).

Російські сили продовжують проводити обмежені наземні атаки та перекидати підрозділи ПДВ у район Бахмута. Український Генштаб повідомив, що російські війська провели безуспішні наступальні операції в районі Богданівки (8 км на північний захід від Бахмута) та Хромово (безпосередньо на захід від Бахмута). Російський військор стверджував, що російські війська атакували поблизу Роздолівки (19 км на північ від Бахмута). Офіційний представник Східної групи військ України полковник Сергій Череватий заявив, що російські війська перекидають з лиманського напрямку в райони на північ від Бахмута невстановлений полк ВДВ і концентрують найкращі сили Росії на бахмутському напрямку. На кадрах з геолокацією, опублікованих 30 червня, видно підрозділи 137-го десантно-штурмового полку 106-ї дивізії ВДВ, що діяли на південь від Роздолівки. На кадрах, опублікованих 30 червня, імовірно видно підрозділи російської 200-ї мотострілецької бригади (14-й армійський корпус, Північний флот) та добровольчої розвідувально-штурмової бригади «Олександр Невський», що діють поблизу Соледара (12 км на північний схід)..

Російські сили продовжували завдавати обмежених наземних ударів уздовж лінії Авдіївка — Донецьк 1 липня. Український Генеральний штаб повідомив, що російські сили провели безуспішні наступальні операції в районі Авдіївки, Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки) та Мар’їнки (безпосередньо на південний захід від Донецька). Російський військор заявив, що російські сили безуспішно проводили штурмові операції в районі н. п. Мар’їнка, Перемога (5 км на південний захід від Донецька) та Новомихайлівка (30 км на південний захід від Донецька), а українські сили вели обмежений поступ у напрямку Пісок (9 км на південний захід від Авдіївки). Міноборони Росії заявило, що російські війська відбивали атаки українських військ поблизу н. п. Ластівчине (4 км на північний захід від Авдіївки), Веселого (3 км на північний схід від Авдіївки) та Первомайського. На кадрах із геолокацією, опублікованих 1 липня, видно, як українські безпілотники завдають ударів по чеченських силах «Ахмат» біля Мар’їнки.

Російські сили продовжували контратаки на нещодавно звільнені українські позиції на адміністративному кордоні між Донецькою та Запорізькою областями 1 липня. Український Генштаб повідомив, що російські сили безуспішно атакували Рівнопіль (11 км на південний захід від Великої Новосілки). Міністерство оборони Росії (МО) заявило, що сили т.з. ДНР «Схід» відбили дві українські атаки в районі н. Новодарівка (16 км на південний захід від Великої Новосілки). Прес-секретар Таврійських сил оборони України капітан Валерій Шершень заявив, що українські сили продовжують закріплювати територію, що звільнилася, і проводять розмінування територій у таврійському (запорізькому) напрямку. Пов’язаний із Кремлем воєнкор стверджував, що українські сили успішно просунулися у напрямку Приютного (17 км на південний захід від Великої Новосілки) та в районі Новодонецького (15 км на південний схід від Великої Новосілки).

1 липня українські сили продовжили контрнаступні операції на заході Запорізької області. Пов’язаний із Кремлем воєнкор заявив, що українські сили продовжували контрнаступальні операції у напрямку с. Роботино (14 км на південь від Оріхова) і просувалися на ділянці до 1,5 км завглибшки та 6 км завширшки. Інший воєнкор стверджував, що українські сили чисельністю до взводу атакували у напрямку Роботино і станом на 1 липня все ще знаходяться як мінімум за 1,5 км на північ від Роботино, і що українські сили періодично вступають у бій із підрозділами 810-ї бригади морської піхоти Чорноморського флоту в області. 810-а бригада морської піхоти помітно постраждала внаслідок невдалих штурмів Вугледару взимку-навесні 2022-2023 років. Міноборони Росії заявило, що російські сили відбили українську диверсійно-розвідувальну групу у районі Роботино. Російські джерела стверджували, що бої ведуться на північ від Роботино і що П’ятихатки (25 км на південний захід від Оріхова) залишаються сірою зоною в цьому районі. Російські джерела зазначають, що українські сили діють невеликими диверсійно-розвідувальними групами та не використовують багато бронетехніки у західній частині Запорізької області.

Російські джерела стверджують, що 1 липня українські сили завдали ракетних ударів по Бердянську ракетами Storm Shadow. Російські джерела стверджували, що російські війська збили обидві ракети над Бердянськом. ISW вивчила знімки аеродрому в Бердянську від 1 липня і не виявила жодних ознак пошкоджень російських гелікоптерів на аеродромі.

Російські заходи безпеки на мосту через Керченську протоку, ймовірно, уповільнюють російську логістику з Росії до окупованого Криму. Окупаційний міністр транспорту Криму Микола Лукашенко заявив 1 липня, що на в’їзді на міст через Керченську протоку у Краснодарському краї утворився великий затор, а час очікування перевірки безпеки становить до двох годин.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...