Карта бойових дій в Україні 19 червня 2023 року

Сьогодні, 19 червня, в Україні розпочалася 481-а доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Через підрив дамби Каховської ГЕС триває евакуація на Херсонщині. Українські сили здійснюють наземні атаки у Запорізькій області на російські позиції у рамках контрнаступу. Також атаки росіян йдуть на Донеччині під Бахмутом і на Луганщині – під Кремінною.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 19 червня.  

Українські війська 18 червня продовжували контрнаступальні дії щонайменше на чотирьох ділянках фронту та здобули обмежені територіальні завоювання. Геолокаційні кадри показують, що українські війська здійснили обмежене просування в межах 30 кілометрів на південь від Кремінної.

Голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш повідомив, що за останні два тижні українські сили просунулися більш ніж на кілометр на північ від Авдіївки на лінії фронту в місті Донецьк.

Російські джерела стверджували, що українські війська проводили контрнаступальні операції на південь, південний захід і південний схід від Великої Новосілки на адміністративному кордоні між західною Донецькою та східною Запорізькою областями та здійснили деякі локальні наступи.

Українські війська продовжували контрнаступальні операції на заході Запорізької області, а геолокаційні кадри показують, що українські війська увійшли в західну частину П’ятихаток (41 кіломерів на південний схід від міста Запоріжжя), на південний захід від Оріхова. Мер Мелітополя Іван Федоров повідомив, що російські війська продовжують перекидати особовий склад і важку військову техніку з Нової Каховки та Каховки на сході Херсонської області на лінію фронту в Запорізькій області через Мелітополь.

Російські сили здійснили обмежені наземні атаки на північ від Сватового та на південь від Кремінної 18 червня. Геолокаційні кадри показують, що українські сили здійснили обмежені наступи поблизу Берестового (30 кіломерів на південь від Кремінної) та Роздолівки (32 кіломерів на південний захід від Кремінної).

 Генштаб України повідомляв, що російські війська проводили обмежені наступальні дії поблизу Берестового (20 кіломерів на північний захід від Сватового), Новоселівського (19 кіломерів на північний захід від Сватового), Білогорівки (10 кіломерів на південь від Кремінної) та Спірного (25 кіломерів на південь від Кремінної). 

18 червня російські та українські війська здійснили обмежені наземні удари в районі Бахмута. У Генштабі України повідомили, що російські війська провели безуспішні наступальні операції поблизу Оріхово-Василівки (11 кіломерів на північний захід від Бахмута) та Ступочки (12 кіломерів на південний захід від Бахмута). 

Російські та українські війська здійснили обмежені наземні атаки вздовж лінії Авдіївка-Донецьк 18 червня. Генштаб України повідомив, що російські війська провели безуспішні наступальні операції поблизу Авдіївки, Мар’їнки (на південно-західній околиці Донецька) та Новомихайлівки (10 кіломерів на південь). Маринка). У Міноборони Росії заявили, що російські війська відбили українські атаки поблизу Первомайського (11 кіломерів на південний захід від Авдіївки), Невельського (13 кіломерів на південний захід від Авдіївки), Красногорівки (5 кіломерів на північ від Мар’їнки) та Мар’їнки. 

Російські війська продовжили локалізовані атаки в районі Вугледара. Генштаб України повідомив, що українські війська відбили російські атаки на Вугледар і Водяне (6 км на північний схід від Вугледара).

18 червня українські війська продовжили контрнаступальні дії на адміністративному кордоні між західною Донецькою та східною Запорізькою областями. Міністерство оборони Росії (МО) та інші російські джерела стверджували, що російські війська відбили українські атаки: на південний схід від Великої Новосілки біля Новодонецького, на південний захід від Великої Новосілки біля Рівнополя та Новодарівки, а на південь від Великої Новосілки біля Урожайного. Російські військові блогери стверджували, що українські сили просунулися поблизу Урожайного, але російські війська все ще контролюють населений пункт. 

Російські джерела стверджували, що 18 червня російські війська продовжували відбивати українські контрнаступальні операції в західній Запорізькій області. Численні російські джерела стверджували, що російські та українські війська продовжували боротьбу за контроль над П’ятихатками. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 червня, показують, що українські сили досягли західної частини П’ятихаток, а російський блогер стверджував, що українські сили зайняли позиції на західній стороні населеного пункту. 

Глава Чечні Рамзан Кадиров повідомив, що чеченський добровольчий батальйон “Восток-Ахмат” діє на лінії фронту Оріхів-Західна Запорізька область разом із підрозділами 42-ї гвардійської мотострілецької дивізії (58-а загальновійськова армія Південного військового округу). Мер Мелітополя Іван Федоров повідомив, що російські сили перекидають додатковий особовий склад і важку військову техніку з районів Нової Каховки та Каховки на сході Херсонської області до лінії фронту в Запорізькій області через Мелітополь. 

18 червня українські війська та партизани продовжували підрив російських тилових позицій на півдні України. Федоров повідомив, що українські партизани саботували ділянку залізничного сполучення поблизу Мелітополя. 

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...