Карта бойових дій в Україні 18 грудня

Сьогодні, 18 грудня, в Україні розпочався 662-й день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили намагаються прорвати оборону окупантів, але ті також наступають, щоби забрати більше територій.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 18 грудня.

В ніч із 16 на 17 грудня російські сили завдали серії ракетних та безпілотних ударів по Україні. Президент України Володимир Зеленський заявив 16 грудня, що українські сили знищили 104 зі 112 російських безпілотників “Шахед”, запущених в Україну минулого тижня.

Російські війська 17 грудня вели наступальні операції на рубежі Куп’янськ, Сватове, Кремінна, в районі Бахмута, в районі Авдіївки, на захід і на південний захід від міста Донецька, у прикордонному районі Донецько-Запорізької області та на заході Запоріжжя і просунулися на окремих ділянках.

У Міноборони Росії заявили, що українські війська 17 грудня безуспішно атакували район Бахмута в районі Іванівського (6 км на захід від Бахмута), Кліщівки (7 км на південний захід від Бахмута) та Північного (21 км на південний захід від Бахмута).

17 грудня український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували такі райони:

  • Богданівка (6 км на північний захід від Бахмута),
  • Іванівське,
  • Кліщівка,
  • Андріївка (10 км на південний захід від Бахмута).

Український генеральний штаб повідомив, що українські сили відбили не менше 17 російських атак на схід від Новобахмутівки (7 км на північ від Авдіївки), Степового та Авдіївки і не менше 13 російських атак поблизу Первомайського (111 км на південний захід від Авдіївки).

Представник української бригади, яка діє під Авдіївкою, заявив, що російські війська нещодавно намагалися просунутися до Авдіївки з колоною з 10 одиниць бронетехніки і українські сили знищили приблизно половину техніки.

Українські сили контратакували під Авдіївкою 17 грудня і нещодавно просунулися вперед. На кадрах з геоприв’язкою, опублікованих 17 грудня, видно, що українські війська просунулися на схід від Невельського.

Український генеральний штаб повідомив, що українські сили відбили не менше 12 атак російських військ у районі Мар’їнки, Перемоги та Новомихайлівки.

Російський блогер заявив що російські війська продовжували наступ у районі Вербово, Роботина і Новопрокопівки (безпосередньо на південь від Роботина) і просувалися в невстановленому районі.

Український генеральний штаб повідомив, що українські війська відбили російські атаки на захід від Вербового, Роботина та Новопокровки (13 км на північний схід від Роботина).

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...