Карта бойових дій в Україні 18 червня

Сьогодні, 18 червня, в Україні розпочалася 480-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили здійснюють наземні атаки у Запорізькій області на російські позиції у рамках контрнаступу. Також атаки ЗСУ йдуть на Донеччині під Бахмутом, Авдіївкою та на Луганщині – під Кремінною. У Луганській області, під Бахмутом та Авдіївкою також атакують російські війська.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 18 червня.

17 червня українські сили продовжували контрнаступальні дії щонайменше на чотирьох ділянках фронту. Міністерство оборони Росії та інші російські джерела стверджували, що українські сили завдавали локальних наземних ударів на захід і на південь від Кремінної. Заступник міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що українські сили продовжують контрнаступні операції під Бахмутом, а російські джерела стверджували, що українські сили атакували північну та південну околиці Бахмута.

Міноборони Росії та інші російські джерела також стверджували, що російські сили відбили обмежені наземні атаки українських військ на лінії Авдіївка-Донецьк. Українські сили продовжували контрнаступальні операції на південь, на південний захід і на південний схід Великої Новосілки поблизу адміністративного кордону між західною частиною Донецької та східної Запорізької областями.

Українські сили також проводили контрнаступальні операції на південний захід та південний схід від Оріхіва на заході Запорізької області. Маляр також заявила, що українські сили просунулися до двох кілометрів за кількома невстановленими напрямками на півдні України.

17 червня російські війська завдали обмежених наземних ударів по лінії Куп’янськ-Сватово-Кременна. За повідомленням Генштабу України, українські сили відбили атаки російських сухопутних військ поблизу зв. п. Берестове (30 км на північний захід від Сватового), Новоселовського (19 км на північний захід від Сватового) та Білогорівки (10 км на південь від Кремінної). Російський військор стверджував, що російські війська трохи просунулися в районі Терного (17 км на захід від Кремінної) і атакували поблизу Спірного (11 км на південний схід від Сіверська). Російські блогери також стверджували, що російські війська безуспішно атакували райони Роздолівка, Веселе та Вимка (все за 25-30 км на південь від Кремінної).

Російські джерела стверджували, що 17 червня українські сили завдали локальних наземних ударів на захід і на південь від Кремінної. Міністерство оборони Росії заявило, що російські сили відбили наземні атаки українських військ у районі Білогорівки та Верхньокам’янки (11 км на схід від Сіверська). Представник російської Південної групи військ заявив, що російські війська також відбивали наземні атаки українських військ у районі Роздолівки, Веселого та Яківлівки (35 км на південь від Кремінної). Російський військор стверджував, що українські сили також атакували в районі Серебрянського лісу (11 км на південь від Кремінної). Заступник Міністра оборони України Ганна Маляр визнала, що українські сили продовжують як контрнаступальні, так і оборонні операції на сході України.

Російські та українські сили продовжували обмежені атаки у районі Бахмута 17 червня. На кадрах із геолокацією видно, що станом на 17 червня російські сили трохи просунулися на північ від Майорська (21 км на південний захід від Бахмута). Російський військор стверджував, що російські війська провели безуспішні наземні атаки поблизу Оріхово-Василівки (11 км на північний захід від Бахмута). Заступник міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що інтенсивність бойових дій на бахмутському напрямку знизилася і що українські сили продовжують контрнаступні дії навколо Бахмута. Представник російської групи військ «Центр» заявив, що російські війська відбили атаки українських наземних військ у районі Берхівки та Ягідного (обидва в межах 3 км на північний захід від Бахмута). Інший російський воєнкор стверджував, що українські сили проводили спорадичні наземні атаки на північний схід та південний захід від Бахмута, але російські війська, як і раніше, контролюють Берхівку, Ягідне та Клещеївку (7 км на південний захід від Бахмута).

Російські та українські сили продовжували наземні атаки на лінії Авдіївка-Донецьк 17 червня. Генштаб України повідомив, що українські сили відбили наземні атаки російських військ у районі Степово (2 км на північ від Авдіївки), Авдіївки та Мар’їнки (безпосередньо на південний захід від Донецька). Російські воїнкори стверджували, що російські сили досягли успіхів на північ від Мар’їнки, атакували на південний схід від Красногорівки (8 км на північ від Авдіївки) і зміцнюють райони біля Перемоги (5 км на південний захід від Донецька), які, як повідомляється, були захоплені протягом минулого тижня. Російські блогери також стверджували, що 16 червня українські сили просунулися вперед у н. п. Невельське (13 км на південний захід від Авдіївки) та 17 червня у н. п. Водяне (7 км на південний захід від Авдіївки). Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська відображали контратаки українських військ поблизу Новокалинового (11 км на північний захід від Авдіївки), Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки) та Мар’їнки.

Російські сили продовжили наступальні операції в районі Вугледару 17 червня, ймовірно у відповідь на територіальні захоплення України 16 червня. Генштаб України повідомив, що українські сили відбили атаки російських військ на н. п. Новомихайлівка (19 км на північний схід від м. Вугледар) та м. Водяне (6 км на північний схід від м. Вугледар).

Українські сили продовжили контрнаступальні дії поблизу адміністративного кордону між західною частиною Донецької та Східної Запорізької областей. Міністерство оборони Росії (МО) заявило, що російські артилерійські частини відбили три українські атаки і спроби бойової розвідки на південний захід і на південний схід від Великої Новосілки. Російський військовий блогер стверджував, що українські сили просунулися між Урожайним (10 км на південь від Великої Новосілки) та Новодонецьким (13 км на південний схід від Великої Новосілки). Військор також заявив, що підрозділи оперативно-тактичного бойового з’єднання «Каскад» та російські регулярні сили продовжують оборонятися від українських атак на південь від Великої Новосілки. Пов’язаний із Кремлем воєнкор стверджував, що російські сили відбили українські атаки у Новодонецькому та в районах на південний захід від Великої Новосілки. Інше джерело, пов’язане з Кремлем, стверджувало, що частини російської 127-ї мотострілецької дивізії (5-а загальновійськова армія, Східний військовий округ) відновили майже всі втрачені позиції в районі Времєвського виступу.

Російські джерела твердять, що 17 червня українські сили посилили атаки на заході Запорізької області. Російські блогери стверджували, що українські сили атакували поблизу зв. п. П’ятихатки (41 км на південний схід від м. Запоріжжя) та Новопокровка (16 км на південний схід від Оріхова). Блогер, пов’язаний із Кремлем, стверджував, що українські війська увійшли до П’ятихатки, але до кінця дня відступили на північну околицю населеного пункту. Інший блогер, пов’язаний з Кремлем, заявив, що українські сили захопили плацдарм на першій лінії російської оборони на південь від Малої Токмачки (9 км на південний схід від Орєхова), але частини російських 291-го мотострілецького полку і 70-го мотострілецького полку (обидва 42-го мотострілецького полку) стрілецька дивізія 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу) відображала наступ українських військ у цьому районі. Окупаційний чиновник Запорізької області Володимир Рогов також зазначив, що частини 429-го мотострілецького полку (19-та мотострілецька дивізія, 58-а загальновійськова армія) захищаються від українських атак у західній частині Запорізької області. Російські військери стверджували, що російські військові вбили командира української механізованої бригади, але ISW не може підтвердити цю заяву на час публікації цієї публікації.

Російська окупаційна влада заявила, що зусилля щодо евакуації на східному (лівому) березі Херсонської області скорочуються, оскільки паводкові води продовжують спадати. Голова Херсонської обласної окупаційної адміністрації Володимир Сальдо заявив, що потік евакуйованих скорочується, оскільки більшість людей евакуйовано із затоплених районів. Сальдо заявив, що 7800 мешканців окупованої Херсонської області евакуйовано, 2000 осіб перебувають у пунктах тимчасового розміщення. Сальдо додав, що рівень води в окупованій Новій Каховці та Олешках знизився. Глава української Олеської адміністрації Євген Ріщик заявив, що лише деякі ділянки Олешківської громади більше не затоплюються, а деякі ділянки біля річки Дніпро все ще затоплюються.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...