Карта бойових дій в Україні 17 лютого

Сьогодні, 17 лютого, в Україні розпочався 724-й день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Російські війська намагаються прорвати українську оборону, щоб окупувати більше територій, ЗСУ контратакують.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 17 лютого.

Українські війська розпочали виведення військ з Авдіївки, а російські сили, схоже, зосереджені на тому, щоб ускладнити чи запобігти повному виведенню українських військ. Рано-вранці за українським часом 17 лютого український головнокомандувач генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що наказав українським військам у межах Авдіївки відійти на вигідніші оборонні позиції, щоб уникнути оточення та врятувати життя українського особового складу. Заява Сирського пролунала після кількох підтверджених наступів Росії на околиці Авдіївки за останні 24 години. Геолоковані кадри, опубліковані 16 лютого, показують, що російські війська просунулися далі на південь по вулиці Грушевського на західній околиці Авдіївки і на південь від Авдіївського коксохімічного заводу на північному заході Авдіївки. Раніше, 16 лютого, Таврійська група військ України визнала, що українські війська відійшли із встановленої укріпленої позиції на південь від Авдіївки та що українські війська відходять із невстановлених позицій на нові підготовлені оборонні позиції. Українські офіційні особи повідомили, що українські сили перекидають у цей район підкріплення, щоб стабілізувати ситуацію та ще більше послабити атакуючі російські сили. Звичайною практикою є введення підкріплень як сил, які можуть дозволити відхідним частинам відновитися за підготовленими оборонними позиціями. Російські джерела стверджують, що українські війська виводяться масово і що виведення українських військ стає дедалі більш хаотичним та дорогим. Однак ISW не виявила жодних візуальних свідчень великого чи хаотичного виведення українських військ, а незначні темпи просування росіян, що зберігаються, в Авдіївці і навколо неї дозволяють припустити, що українські сили в даний час проводять відносно контрольований виведення військ з Авдіївки.

Російські війська нещодавно досягли кількох підтверджених незначних успіхів на лінії Куп’янськ-Сватово-Кремінна. На кадрах з геоприв’язкою, опублікованих 27 січня, видно, що російські війська просунулися на захід від Сіньківки, на східному березі озера Лиман (на північний схід від Куп’янська), ймовірно, наприкінці січня 2024 року. На кадрах з геоприв’язкою, опублікованих 15 лютого, видно, що російські війська нещодавно також просунулися на захід від Кармазинівки (на південний захід від Сватового), а на кадрах з геоприв’язкою, опублікованих 16 лютого, видно, що російські війська нещодавно просунулися на схід. Ямполівки (на захід від Кремінної). Українські та російські джерела повідомили про позиційні бої, що продовжуються, на північний схід від Куп’янська в районі Сіньківки; на південний схід від Куп’янська в районі Іванівки, Табаївки та Тимківки; на захід від Кремінної в районі Терного, Торського та Ямполівки; та на південь від Кремінної біля Білогорівки. Російський блогер заявив, що російські війська ведуть бойові дії в промисловій зоні на схід від Білогорівки і що українські війська покинули цей район, перш ніж розпочати тактичні контратаки. Повідомляється, що під Білогорівкою діють елементи групи “Аїда” чеченського спецназу “Ахмат”.

Російські війська нещодавно просунулися на північний схід від Бахмуту. Геолоковані кадри, опубліковані 15 лютого, показують, що російські війська нещодавно просунулися на північний захід від Веселого (на північний схід від Бахмута). 16 лютого позиційні бої продовжились у районі Веселе. Повідомляється, що підрозділи 6-ї мотострілецької бригади (2-й армійський корпус т.зв. Луганської Народної Республіки [ЛНР]) діють на північний схід від Бахмута в районі Спірного.

Повідомляється, що 16 лютого російські війська просунулися в районі Бахмута на тлі позиційних боїв у цьому районі. Російський блогер заявив, що російські війська просунулися ближче до північної околиці Івановського (на захід від Бахмута), хоча ISW не виявила будь-якого візуального підтвердження цього твердження. Позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута в районі Богданівки, на захід від Бахмута в районі Іванівського, на південний захід від Бахмута в районі Клещіївки та Андріївки і на південь від Бахмута в районі Південного. Повідомляється, що підрозділи російської 106-ї повітряно-десантної дивізії (ВДВ) та 58-го батальйону спецназу (1-й АК т.зв. Донецької Народної Республіки [ДНР]) діють на Бахмутському напрямку, а підрозділи 331-го полку ВДВ 98 -ї дивізії, як повідомляється, атакують у напрямку Годин Яру (на захід від Бахмута).

Повідомляється, що 16 лютого російські війська просунулися на південний захід від Авдіївки. Російські блогери стверджували, що російські війська просунулися в межах Первомайського (на південний захід від Авдіївки), хоча ISW не виявило візуального підтвердження цього твердження. Позиційні бої тривали на південний захід від Авдіївки в районі Первомайського та Невельського.

16 лютого позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Перемоги та Новомихайлівки. Повідомляється, що під Георгіївкою діють підрозділи російської 5-ї мотострілецької бригади (1-й АК т.зв. ДНР) та 150-ї мотострілецької дивізії (8-а загальновійськова армія [САА] Південного військового округу [ЮВО]), а також підрозділи 155-ї бригади морської піхоти (Тихоокеанський флот), як повідомляється, діють у районі Новомихайлівки.

Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували на південний схід від Великої Новосілки в районі Пречистівки та на південь від Великої Новосілки в районі Старомайорського. Повідомляється, що під Старомайорським діють підрозділи 14-ї російської бригади спецназу (Головне управління Генерального штабу Росії [ГРУ]). Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що нещодавно реорганізоване Східне угруповання військ РФ на Новопавлівському напрямку (захід Донецької області та прикордонний район Донецько-Запорізької області) включає дев’ять бригад, 11 полків, два батальйони і три батальйонні тактичні загони, у тому числі БАРС (Російські бойові резерви) та загони типу «Шторм». Машовець заявив, що російські війська мають у резерві на цьому напрямку один піхотний полк та до трьох батальйонів.

Російський блогер заявив, що позиційні бої тривали в районі Роботино, Новопрокопівки (на південь від Роботино) та Вербової (на схід від Роботино). Машовець заявив, що частини російської 35-ї загальновійськової армії (САА) (Східний військовий округ [ВВО]), у тому числі дві мотострілкові бригади, одна бригада прикриття, один мотострілковий полк, один танковий батальйон і два тактичні загони типу БАРС, діють на Оріхівському напрямку (ймовірно, мають на увазі район Пологи-Гуляйполе) у складі Східного угруповання військ Росії. Машовець заявив, що на Оріхівському напрямку (ймовірно, мається на увазі район Роботино) діють підрозділи російського 58-го САА (Південний військовий округ [ЮВО]) у складі двох бригад, 19 полків, 10 батальйонів та 10 тактичних загонів БАРС нещодавно реорганізованого Дніпровського військ. Машовець заявив, що російські сили мають у резерві на цьому напрямку до чотирьох мотострілкових полків територіальних військ та один батальйон. Повідомляється, що на запорізькому напрямку діють підрозділи російської 71-ї зенітно-ракетної бригади (35-а САА, ВМД).

Українські джерела повідомили, що позиційні бої в районі Кринок продовжуються. Машовець заявив, що російське Дніпровське угруповання військ, яке діє на Дніпровському (Херсонському) напрямку, включає дев’ять бригад, 19 полків, дев’ять батальйонів, три тактичні загони БАРС та «Штурм» з одним піхотним полком у резерві. Машовець заявив, що Дніпровське угруповання військ, ймовірно, відповідає за кримський напрямок і в майбутньому може вдатися до наступальних дій у нижній течії Дніпра (ймовірно, мається на увазі східний берег Херсонської області). Машовець заявив, що до Дніпровського угруповання військ входить «потужне» угруповання Повітряно-десантних військ (ВДВ) та морської піхоти Росії, у тому числі елементи 104-ї, 7-ї та 76-ї дивізій ВДВ; 49-а окрема десантно-штурмова бригада (імовірно у підпорядкуванні 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу); 83-а бригада ВДВ; 810-а бригада морської піхоти (ЧФ); 61-а бригада морської піхоти (Північний флот); та 177-й полк морської піхоти (Каспійська флотилія).

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...