Карта бойових дій в Україні 12 жовтня 2022 року

Сьогодні, 12 жовтня, в Україні розпочалася 231-та доба повномасштабної війни, розпочатої РФ. 11 жовтня окупанти РФ другий день поспіль завдавали масованих ракетних ударів по території України. У Генштабі України заявили, що російські війська випустили близько 30 крилатих ракет Х-101 та Х-55 зі стратегічних бомбардувальників Ту-95 та Ту-160.

Vgorode публікує карту бойових дій за даними Інституту вивчення війни (ISW) 12 жовтня.

ППО України знищила 21 крилату ракету та 11 безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Експерти ISW вважають, що масований ракетний обстріл території України було заплановано до призначення Сергія Суровікіна новим командувачем військ окупантів на війні. Головною метою ударів стало відновлення громадського іміджу російського Міністерства оборони.

За їхньою версією, хоч би хто був призначений командувачем, він би керував завданням ударів крилатими ракетами по Україні.

Також з’явилася інформація, що РФ отримує боєприпаси та інші матеріальні засоби з білоруських баз зберігання. Це означає, що великомасштабний російський чи білоруський наземний напад на Україну з території Білорусі неможливий. Головне військове розвідувальне управління (ГУР) України повідомило, що поїзд із 492 тоннами боєприпасів із 43-го арсеналу у Гомелі прибув на станцію Кіровська у Криму. Окрім цього білоруська влада планує направити ще 13 ешелонів із озброєнням, технікою, боєприпасами та іншими матеріальними засобами з п’яти білоруських баз на залізничній станції Каменська (Каменськ-Шахтинський) та Марчеве (Таганрог) у Ростовській області.

Російські джерела стверджували, що українські сили продовжували вести контрнаступ на схід від річки Оскол і в напрямку Кремінна-Сватова.

На півночі та заході Херсонської області ЗСУ також продовжували наземні атаки. Міноборони Росії стверджувало, що дві українські батальйонно-тактичні групи вели наступальні операції у напрямку Борозенського та П’ятихатки — обидві вздовж нинішнього Давидова. Лінія фронту Брод-Дудачани на півночі Херсонської області і приблизно в 35 км від стратегічно важливого міста Берислав, окупованого Росією.

Тим часом армія РФ продовжувала наземні штурми у Донецькій області. Окупанти намагалися просунутися в районі Озерянівки на південь від Бахмута і Кам’янки, на південний схід від Бахмута трасою N20.

Російські повідомлення про вибухи в Джанкої в Криму вказують на панічні настрої загарбників через втрату додаткових логістичних можливостей на півострові після вибуху мосту через Керченську протоку.

No votes yet.
Please wait...