Карта бойових дій в Україні 12 червня

Сьогодні, 12 червня, в Україні розпочалася 474-а доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Через підрив дамби Каховської ГЕС триває евакуація на Херсонщині. Українські сили здійснюють наземні атаки у Запорізькій області на російські позиції у рамках контрнаступу. Також атаки росіян йдуть на Донеччині під Бахмутом і на Луганщині – під Кремінною. 

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 12 червня. 

Українські війська 10 і 11 червня провели контрнаступальні дії щонайменше на трьох ділянках фронту та завоювали території. Заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що українські війська ведуть наступальні дії в районі Бахмута, а російські джерела повідомили про продовження українських наземних ударів. на північному та південному флангах Бахмута.

Геолокаційні кадри та російські джерела показали, що українські сили звільнили кілька населених пунктів під час продовження наземних атак на південь, південний захід і південний схід від Великої Новосілки на заході Донецької області. Російські джерела повідомляли, що українські війська продовжували атакувати на південний захід від Оріхова в Запорізькій області, і українські війська досягли успіхів у цьому районі.

Українські війська здійснили візуально перевірені наступи в західній частині Донецької та Запорізької областей, які російські джерела підтвердили, але намагалися применшити.Заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що на півдні України українські війська просунулися на від 300 до 1500 метрів.

Маляр та інші українські та російські джерела повідомляли, що українські війська здобули успіхи на південь від Великої Новосілки між 10 і 11 червня, зокрема звільнили Макарівку, Нескучне, Благодатне, Сторожеве та Новодарівку.

Деякі російські джерела повідомили, що бої тривають у «сірій зоні» чи спірних районах або що українські сили діють у районах, які російські війська не повністю окупували до українських атак на півдні України. Російські джерела, ймовірно, називають просування українських територій через російську оборону захопленням «сірих зон», щоб применшити українські досягнення та не повідомляти про прорив українських сил через лінії оборони. Українські війська звільнили кілька міст.

11 червня російські війська продовжували обмежені наземні атаки на південь від Кремінної. У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили наступальні операції росіян біля Білогорівки (12 км на південь від Кремінної).

Російський мілблогер заявив, що російські війська ведуть важкі бої поблизу населеного пункту. Російські мілблогери стверджували, що російські війська здійснили невдалі наземні атаки поблизу Веселого (30 км на південь від Кремінної).

Міністерство оборони Росії (МО) заявило, що російські війська обстріляли українські диверсійно-розвідувальні групи поблизу Мовчанового Харківської області (11 км на північний схід від Куп’янська) та Торського Донецької області (14 км на захід від Кремінної).

Українські та російські сили продовжували обмежені наземні атаки навколо Бахмута 11 червня. Російські мілблогери стверджували, що українські сили атакували поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута), і що підрозділи російського спецназу намагаються відкинути українські сили з позицій поблизу Кліщіївки.

Мілблогер заявив, що російські сили відбили дві українські атаки на напрямку Соледар-Бахмут. Російський мілблогер стверджував, що російські війська здійснили невдалі наземні атаки поблизу Богданівки (5 км на північний захід від Бахмута). Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російську наземну атаку поблизу Білої Гори (14 км на південний захід від Бахмута).

Українські сили досягли незначних успіхів поблизу Авдіївки, оскільки російські війська продовжували обмежені наземні атаки на лінії Авдіївка-Донецьк станом на 11 червня. Геолокаційні кадри показують, що українські сили незначно просувалися на південь від Невельського (13 км на південний захід від Авдіївки) станом на 11 червня.

Міністерство оборони Росії стверджує, що російські війська відбили вісім українських наземних атак поблизу Новобахмутівки (13 км на північний схід від Авдіївки), Красногорівки (8 км на північ від Авдіївки), Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки) і Мар’їнки (південно-західна околиця Донецька). ).

Російське джерело стверджувало, що 10 червня українські війська здійснили контратаки поблизу Сіверного (6 км на захід від Авдіївки) та Опитного (3 км на південний захід від Авдіївки). Російський мілблогер заявив, що 11 червня російські війська здійснили невдалу наземну атаку поблизу Сіверна. Генштаб України повідомив, що українські сили відбили російські наземні атаки поблизу Авдіївки та Мар’їнки. На опублікованих 11 червня кадрах видно, що російський 10-й танковий полк (3-й армійський корпус, Західний військовий округ) продовжує діяти під Авдіївкою.

Російські джерела стверджували, що українські сили здійснили обмежені наземні атаки в західній Запорізькій області 11 червня. Російський мілблогер опублікував кадри, на яких нібито видно, як українські сили захоплюють Лобкове (24 км на південний захід від Оріхова) і П’ятихатки (23 км на південний захід від Оріхова).

Інші російські милблогери стверджували, що в Лобковому, яке знаходиться в «сірій зоні», тривають бої. На опублікованих 11 червня кадрах із геолокацією видно елементи 429-го окремого мотострілецького полку (19-та мотострілецька дивізія, 58-а загальновійськова армія, Південний). військового округу), що діяв біля Лобкового. Російські джерела стверджували, що на Оріхівському напрямку діє добровольчий батальйон «БАРС-3» (входить до складу добровольчої ударної бригади «Царські вовки»).

Північноосетинські добровольчі батальйони «Шторм Осетія» та «Аланія» діють разом із 429-м мотострілецьким полком на заході Запорізької області. Підрозділи 71-го гвардійського мотострілецького полку 42-ї мотострілецької дивізії (58-а загальновійськова армія), ймовірно, також діють поблизу Роботиного (13 км на південь від Орхова).

Триваюча загроза Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) з боку Росії змусила Україну перевести останній реактор ЗАЕС з гарячого режиму зупинки на холодний. Державна інспекція ядерного регулювання України зобов’язала НАЕК «Енергоатом» 9 червня перевести реактор №5, останній реактор ЗАЕС у гарячому режимі зупинки, на холодну зупинку.

Держатомрегулювання назвало необхідністю зупинку реактора №5 руйнування дамби Каховської ГЕС, продовження російського обстрілу ЗАЕС і деградацію системи аварійного реагування на ЗАЕС. Раніше ІСВ повідомляв щодо персоналу ЗАЕС, який переводить реактори з нормальної роботи на гарячу, а потім холодну зупинку у відповідь на те, що російські сили створюють загрозу ЗАЕС.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...