Житель Києва створив ботоферму, яка поширювала прокремлівську пропаганду

Служба безпеки України викрила та заблокувала масштабну ботоферму, яка проводила інформаційні диверсії проти нашої держави шляхом створення понад 500 анонімних облікових записів у соціальних мережах. Через них учасники угрупування поширювали наративи Росії та працювала на користь ворожих спецслужб.

У веденні акаунтів брало участь п’ять людей: чотири хакери з Вінницької області та один мешканець Києва.

Про це повідомила пресслужба СБУ. За інформацію кіберфахівців служби, ботоферма працювала за допомогою спеціалізованого обладнання, яке створювало анонімні акаунти щодня. Боти працювали в різних соцмережах, у тому числі і в тих, що забороні в Україні.

Фейкові акаунти використовували для поширення кремлівської пропаганди.

Користуючись ботами, зловмисники розповсюджували неправдиву інформацію про ситуацію на фронті, а також виправдовували збройну агресію РФ. Власниками акаунтів начебто були пересічні громадяни, які проживають у тимчасово окупованих районах України. Таким чином створювалась ілюзія, що люди радіють приходу Росії в ці регіони.

Угрупування також пропонувало послуги щодо поширення деструктивного контенту з Росії. Їхніми клієнтами були представники спецслужб країни-агресора, які використовували створених ботів для нав’язування російської ідеології та брехні про війну в Україні. За кожного бота українці отримували плату електронними переказами, які проходили через платіжні системи Росії.

Чотирьох мешканців Вінничини, які займалися інформаційною диверсією, було викрито. Також у Києві було затримано чоловіка, який займався технологічним забезпеченням ботоферми. Під час обшуків правоохоронці вилучили:

  • комп’ютери з доказами протиправної діяльності;
  • тисячі сім-карт різних операторів мобільного зв’язку;
  • спеціальне програмне забезпечення.

Читайте також:

В Довженко-центр нагрянули прокуратура та СБУ

На Жилянській молодик сильно побив та пограбував перехожого

Щодо цього факту тривають слідчі дії за ч. 5 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України. Усім фігурантам буде повідомлено про підозру та обрано міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що у Києві правоохоронці припинили роботу фейкових міжнародних колл-центрів. За їхньою допомогою проводилися шахрайські схеми з криптовалютою. Від дій фігурантів постраждали тисячі людей.

No votes yet.
Please wait...