Жінка з облкладинки журналу TIME, розповіла як тікала з Ірпеня з немовлям

Мешканці Київської області були готові до нападу росіян, проте люди до останнього вірили, що ця біда омине їхні будинки. Але у перший день війни вороги потрапили спочатку до Гостомеля, а потім до інших невеликих населених пунктів біля Києва. Люди мали залишити свої будинки та тікати від війни з дітьми та тваринами. Пані Юлія з Ірпеня також тікала з міста під обстрілами з маленькою донечкою на руках. Її фото потрапило на обкладинку американського журналу TIME.

Коли жінка з дитиною дісталися до мосту, що веде до Києва, він вже був зруйнований. Люди переходили річку по переправі. Саме там Юлії на допомогу прийшов військовий, який допоміг нести немовля. Цей момент і потрапив на відоме фото під назвою “Агонія України” авторства українця Максима Дондюка.

UNICEF Ukraine поспілкувалися з Юлією та розпитали, як їй вдалося виїхати з окупованої Київщини з дитиною на руках.

Жінка розповіла, що вони виїхали з міста 5 березня. Вони ще встигли покинути Ірпінь, коли там було більш менш безпечно. Виїхати з міста їм допомогли волонтери. Спочатку вони забирали жінок і дітей, тож Юлія з дочкою Еммою встигли евакуюватися. Її чоловік Олег виїхав трішки пізніше.

Юлія зізналась представникам UNICEF, що побачивши обкладинку TIME, вона зрозуміла, що не пам’ятає, що відбувалося того дня.  

Жінка згадує, що дорога з Києва до Рівного була важкою. Вона їхала у переповненому потязі з дитиною на руках 8 годин. Маленька Емма була неспокійна, тож Юля весь час поїздки прикладала крихітку до грудей та годувала.

Організація UNICEF Ukraine пише, що у надзвичайній ситуації тілесний контакт допомагає дитині почуватися в безпеці. А гормони, які виробляються при годуванні, також підсилюють відчуття спокою у матері. Тож Юлія робила все можливе, щоб дорога була відносно комфортною для її донечки.

Юлія згадує, що навіть доїхавши до безпечного місця, вона ще кілька тижнів не могла розмовляти. Але донька допомогла їй прийти в норму.

Читайте також:

З’явився проект меморіалу поряд із підірваним мостом в Ірпені – фото

У будинок української сім’ї в Ірпені хтось пробрався та сховав усі цінні речі

Зазначається, що під час війни матерям дуже важливо налагодити й підтримувати годування грудьми, адже материнське молоко може стати справжнім порятунком для малюка.
 
Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що журнал TIME опублікував фото матері з маленькою дитиною, яку несе на руках український військовий. Жінка не стримувала сліз, вона була налякана. Пізніше вона розповіла, що солдат на ім’я Влад почув, що плаче немовля і взяв її на руки, щоб заспокоїти. Через деякий час військовий розшукав Юлію в соцмережах та запитав про самопочуття Емми. Юлія була щаслива, що їхній рятівник живий і з ним усе гаразд. Жінка навіть їздила до батьків бійця на Рівненщину, щоб подякувати їм за сина.

No votes yet.
Please wait...