Історії очевидців, які потрапили під ранковий обстріл Києва

Більшість киян, які люблять поспати, 10 жовтня прокинулися рано від звуків вибухів. На людей, що включили телевізор або комп’ютер, відразу обрушилася інформація про численні “прильоти” російських ракет по Києву, а також по багатьох містах у більшості областей України.

Як раніше писав Vgorode, сьогодні вранці у Києві було кілька “прильотів” у чотирьох районах Києва. Ракети пошкодили кілька об’єктів критичної інфраструктури, шкіл, лікарень, закладів культури, адмінбудівлі та інше. Після того, що сталося, президент України опублікував фото, на яких видно руйнування.

Місце падіння однієї з ракет –  перехрестя на розі бульвару Тараса Шевченка та Володимирської. Ракета впала прямо на проїжджу частину, зробивши в землі глибоку дірку. Місце падіння огородили червоною стрічкою. Під’їзди до перехрестя перегородила поліція.

Співробітниця університету ім. Шевченко Галина розповіла Hromadske, що вона підходила до свого місця роботи якраз у той час, коли прилетіла ракета. Галина почула в небі свист і спочатку подумала, що це летить літак. Практично відразу після цього за 50 метрів від неї пролунав вибух. Краєм ока вона побачила, що горить асфальт, але розглядати уважно не наважилася і спробувала сховатись. Галина каже, що було так страшно, що тремтіли руки та коліна.

Водій Олександр зупинився на цьому самому перехресті на червоне світло, як перед ним пролунав вибух. Саме червоне світло і врятувало його – інакше б він в’їхав у місце поразки. На дах його автомобіля щось прилетіло, посипалося скло. Він вибіг із машини і ліг під стіну університету. Але невдовзі вже почав допомагати постраждалим.

За словами водія, швидкі та пожежні приїхали швидко – лише через 5-7 хвилин після вибуху. Незважаючи на це, врятувати всіх не вдалося – п’ятеро людей померли на місці, ще одна – трохи згодом у лікарні.

Ракета розбила вікна як у жовтому, так і у червоному корпусах київського університету, а також у лікарні №18, розташованій поряд із червоним корпусом та ботсадом. Але в цих будинках, на щастя, ніхто не постраждав.

Ще одна ракета прилетіла в околиці залізничного вокзалу, було пошкоджено цілу низку будівель по вулиці Льва Толстого. Скло вилетіло навіть у будівлі самого вокзалу, хоча він знаходився осторонь епіцентру вибухів.

Один із постраждалих на цьому місці розповів журналістам, що перший приліт поклав його на землю. Потім був другий – і він знову опинився на землі. А його товариша під час вибухів поранило. Вилетіли шибки у скляному хмарочосі – бізнес-центрі, де знаходився відділ німецького консульства.

Опинилась у бомбосховищі в метро з жителями Києва та посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен. Вона написала в соцмережі, що її вразив спокій, що панує в укритті, “поки що Росія обстрілює дитячі майданчики в центрі Києва”.

Кияни, з якими спілкувалися журналісти, пише Hromadske, вже не такі налякані, як це було у лютому. Збираються їхати з міста лише у випадку, якщо води та світла не буде кілька днів. А якщо все нормалізується – залишаться вдома. Одна із співрозмовників видання Крістіна навіть хоче перевезти до Києва родичів із Запоріжжя, бо там обстріли йдуть щодня і жити там зараз набагато небезпечніше, ніж у столиці.

Нагадаємо, вранці 10 жовтня по території України було завдано масованих ракетних ударів. Російські війська випустили понад 75 ракет, проте близько половини вдалося збити нашим системам ППО. У Києві було кілька “прильотів”, внаслідок чого постраждали мирні жителі та було пошкоджено об’єкти інфраструктури. На даний момент відомо як мінімум про вісім загиблих та 24 постраждалих.

No votes yet.
Please wait...