Яка доля чекає на річку Либідь: розповідь директора КП “Плесо”

Про роботи, що проходять з благоустрою річки Либідь у Києві та про її майбутнє, розповів відповідальний за це фахівець.

Щодо майбутньої річки Либідь існує конкретний план, що складається з 12 етапів. Про це розповів в інтерв’ю “Вечірньому Києву” директор КП “Плесо” В’ячеслав Савицький.

Проблемна частина річки – біля Саперно-Слобідської вулиці, де протягом 2 км річка тече під землею в колекторі. За багато років там накопичилося дуже багато сміття. Його приносило туди водою під час злив. Через те, що сміття перешкоджало проходу води, це викликало підтоплення навколишньої території.

Розчищення русла проводиться з червня 2023 року силами КП “Плесо”. У колекторній частині річки 4600 тонн сміття, яке потрібно вивезти. Робота під землею небезпечна тим, що якщо починається дощ, то зливові води дуже швидко затоплюють колектор і люди, які там працюють, повинні швидко йти.

Усі роботи з розчищення мають закінчитись до 1 грудня, але при цьому можливі затримки, попередив В’ячеслав Савицький. Сміття складається із замуленого ґрунту, а також побутового сміття – викинутих холодильників, велосипедів, меблів.

План “Плесо” щодо реконструкції всього русла Либеді складається з 12 черг. У плані – демонтаж гаражів на вулиці Борщагівській, 95, які є самобудом. Також у плані – зміцнення русла будівельниками, заміна бетонних лотків, встановлення локальних очисних споруд, демонтаж незаконних каналізаційних урізок.

Нагадаємо, в грудні 2021 року Vgorode писав, що комунальники тимчасово змінили русло Либеді, щоб вивезти сміття, що там скупчилося.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...