Чи є відповідальність для водія, який облив пішохода з калюжі

В Україні спостерігається погіршення погоди, через що на вулицях чимало калюж уздовж доріг. Інколи водії перевищують швидкість і можуть облити брудом пішохода. Виявилося, що за це можна отримати компенсацію. 

Як повідомляють у Департаменті правового забезпечення Дніпровської міської ради, пішоходи можуть отримати компенсацію за вчинену шкоду водієм. Про це говориться у статті 22 Цивільного Кодексу України.

Сейчас все самое оперативное в нашем Telegram-канале. Подписывайтесь, чтобы быть в курсе самой важной информации

Якщо потрапили у ситуацію, де Вас облили брудом потрібно негайно викликати поліцію, які зафіксують порушення. І у судовому порядку вимагати відшкодування. 

Для отримання компенсації треба надати докази. 

Відповідно до статті 76 ЦПК України  доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Це можуть бути відео, фото. 

Що є збитками:

  • втрати, яких особа зазнала у зв’язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки);
  • доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

Згідно статті 23 ЦК України людина має право і на відшкодування моральної шкоди

Моральна шкода полягає:

  • у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я;
  • у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім’ї чи близьких родичів;
  • у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку із знищенням чи пошкодженням її майна;
  • у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.

Також у департаменті наголошують, що подібна ситуація може виникнути коли водій може порушив правила дорожнього руху і у зв’язку перевищення швидкості облив брудом пішохода. У такому разі він понесе адміністративну відповідальність згідно з положеннями статі 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Раніше, ми писали про те, яка буде погода у перший місяць зими. 

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...