15% дітей у дитсадках вільно розмовляють українською: як проводилося це дослідження

Громадська організація “Спільномова” провела дослідження, що активно обговорювалося в інтернеті. З’ясувалося, що лише меншість київських дітей розмовляють українською мовою. Стало відомо, як ці цифри було отримано.

Вивченням мовного питання у дитячих садках “Спільномова” почала займатися наприкінці 2022 року. Предметом дослідження була саме жива мова, якою розмовляють діти, не замислюючись. Справа в тому, що в навчальних закладах діти застосовують двомовність – з педагогами спілкуються українською і нею відповідають на запитання, а при цьому їх живе спілкування проходить часто російською.

Про ці нюанси розповів засновник ГО “Спільномова” Андрій Ковальов. Дослідження проводилися спільно з комісією освіти Київської міської ради, вивчалися діти 5 років, які вже за рік мають піти до школи і там навчатись державною мовою.

Достатній рівень українців – у 15% дітей, 85% володіють ним недостатньо, причому 20% взагалі ним не володіють.

Загалом у дослідженні взяли участь близько 200 дітей. Розмова з дітьми записувалася на аудіо, після чого фахівці розбирали мовлення кожної дитини, кожне сказане ними слово – а за час розмови діти вживають зазвичай 1000-1500 слів.

Фахівці обговорюють із дітьми 50 картинок, це своєрідна мовна гра.

Доручити аналіз мови комп’ютерам неможливо, тому всі записи прослуховують люди. Справа в тому, що мова дітей неструктурована, крім того, вони нечітко вимовляють усі звуки.

Висновки дослідження підтвердило опитування серед вчителів початкових класів, яке показало, що діти, що приходять до школи, можуть не розуміти матеріал завдань, і їм потрібно його часто повторювати або перекладати на російську.

Нагадаємо, у жовтні в Києві був черговий мовний скандал : військовому, який працює водієм таксі, пробили шини авто.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...