
Російська Федерація має намір розпочати морський імпорт пального вже цього місяця, щоб подолати дефіцит бензину, спричинений масштабними атаками українських безпілотників на нафтопереробні підприємства.
Як інформує Reuters, такий крок є нетиповим для країни, яка вважається одним із провідних світових експортерів нафти та нафтопродуктів. За даними джерел агентства, у червні Росія очікує на прибуття партії пального з азійських країн через морські порти.
Варто зазначити, що цього року ситуація змінилася через багатомісячні атаки безпілотників з боку України на російські НПЗ, нафтопроводи та нафтобази. Мета таких дій — обмежити фінансові ресурси Москви для ведення війни. Серед останніх атак були удар по нафтопереробному заводу “Танеко” та Московському НПЗ, внаслідок чого на обох об’єктах було призупинено нафтопереробку.
Згідно з даними Reuters, повідомлення про брак пального надходили приблизно з десятка регіонів Росії. Офіційно брак підтверджено на окупованому півострові Крим та у двох сибірських регіонах. На цьому тлі російський уряд оголосив про запровадження заборони на експорт бензину для виробників пального до кінця липня, щоб максимально забезпечити потреби внутрішнього ринку у літній період, коли спостерігається підвищений попит на бензин.
Для вирішення кризи Росія також закуповує пальне у сусідньої Білорусі та раніше намагалася отримувати невеликі обсяги з Казахстану. Водночас, ані Білорусь, ані Казахстан не мають достатніх резервних потужностей, аби надати суттєву підтримку Росії у випадку подальшого погіршення ситуації.
Аналітики Reuters підкреслили, що морський імпорт може бути лише тимчасовим заходом і навряд чи забезпечить значні обсяги поставок через логістичні складнощі та високі витрати. Минулого року Росія експортувала майже 5 мільйонів тонн бензину, що еквівалентно приблизно 117 тисячам барелів на добу.
Читають зараз: Удари по НПЗ: дефіцит палива та жорсткі ліміти на АЗС охопили вже 15 регіонів РФ, включаючи Москву та Петербург.
Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

