У КМДА пояснили, чому Світовий банк не дав гроші на розширення трамвайної лінії до центру

У КМДА відповіли на інформацію щодо скасування фінансування Світовим банком проєкту щодо продовження Борщагівської лінії швидкісного трамвая до центру.

Нагадаємо, раніше з’явилися новини про те, що Київ не отримає 36 мільйонів доларів від Світового банку, призначених на реалізацію цього проєкту. Тоді активісти громадської ініціативи “Пасажири Києва” писали, що найближчими роками будівництва трамвайної лінії чекати не варто, оскільки київська влада не змогла запустити всі необхідні для цього процеси і проєкт фінансування Світовим банком було скасовано.

При цьому заступник голови Департаменту транспорту КМДА Іван Шпильовий розповів, що, попри скасування фінансування проєкту Світовим банком, його не закрили і, можливо, влада знаходить інше джерело фінансування.

Наразі ж з’явилася реакція КМДА на цю новину, пише “LIGA.net”. У Департаменті транспортної інфраструктури КМДА повідомили, що проєкт було припинено через війну.

У відповіді Департаменту йдеться, що Світовий банк повідомив у листі від 28 березня 2023 року, що проєкт із розширення трамвайної лінії від вулиці Старовокзальної до станції метро “Палац спорту” припинили через повномасштабне вторгнення РФ в Україну. При цьому зазначають, що підтримку Світового банку перенаправили на вирішення інших найважливіших потреб: відновлення пошкодженого автомобільного та залізничного сполучення.

Реалізацію проєкту продовжать по можливості. Поки що Дептранс займається закупівлею рухомого складу для “Київпастрансу” та метрополітену, а також інфраструктурними проєктами для підвищення безпеки на дорогах. Для цього співпрацюють із міжнародними фінансовими організаціями.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...