У переліку — нагальні потреби міста, серед яких закупівля автобусів, тролейбусів, трамваїв, вагонів метро, будівництво та ремонт доріг та шляхопроводів, велодоріжок, надземних та наземних переходів, освітлення доріг, будівництво метро на Виноградар (двох станцій).
Фахівці, які склали проєкт Програми, проситимуть Київраду виділити на транспортну інфраструктуру у наступному році трохи менш як 15 мільярдів гривень, у 2025 — майже 20 мільярдів.
НОВІ АВТОБУСИ ТА ТРОЛЕЙБУСИ
На виконання Програми передбачені кошти міського бюджету та залучені кошти.
Залучення кредитних коштів Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) пов’язані з реалізацією національного проєкту «Міський громадський транспорт України» відповідно до наступних підпроєктів:
- «Оновлення трамвайного парку», який передбачає закупівлю 20 трамвайних вагонів.
- «Оновлення автобусного парку», який передбачає закупівлю автобусів, орієнтовною кількістю 85 одиниць.
- «Придбання кабін фунікулеру для перевезення пасажирів та обладнання для них» який передбачає закупівлю 2 кабін фунікулера.
Крім того, Програма включає заходи із залучення кредитних коштів Європейського інвестиційного банку для реалізації муніципальних проєктів:
«Київський міський електротранспорт», в якому передбачено придбання тролейбусів орієнтовною кількістю 74 одиниці.
«Оновлення рухомого складу Київського метрополітену», передбачено модернізацію існуючого та придбання нового рухомого складу (вагонів) метрополітену.
Також Програма включає заходи з реалізації проєкту «Модернізація міського транспорту м. Києва ІІ» відповідно до якого передбачено: придбання трамвайних вагонів орієнтовною кількістю 42 одиниці та комплексна реконструкція трамвайної лінії і зупинки «Контрактова площа» за рахунок залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).
ПЛАНИ З БУДІВНИЦТВА МЕТРО
Цікавим у Програмі є пункт про добудову двох станцій метро Сирецько-Печерської лінії. Фахівці пропонують у своїх розрахунках у 2024 році добудувати 423 метри, яких не вистачає до першої станції, у 2025 році — ще понад пів кілометра. На це потрібно 1 мільярд 490 мільйонів гривень в умовах повномасштабної війни, в яких живе Україна й столиця. Кошти — виключно з бюджету міста, адже держава ніколи не брала участь у цьому проєкті.
Віктор Брагінський. Фото: Марія Катаєва
Начальник КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінськийраніше пояснював «Вечірньому Києву» ситуацію, що нині склалася на будівництві зеленої гілки.
«Відомо, що з початку війни будівництво було зупинене, адже не було можливості працювати на об’єкті. З початку 2023 року підрядник відновив роботи на відкритій ділянці — у котлованах, щоби усунути загрозу сповзання ґрунту. Підрядник зробив кріплення котловану й на сьогодні роботи не проводяться тому, що йде коригування проєкту», — пояснив Брагінський.
Він уточнив, що будуть оголошені нові торги на визначення нового підрядника, адже нинішній договір не буде дійсним після коригування проєкту.
«От після цього ми відновимо будівництво. Ми завжди наголошуємо, що метро на Виноградар збудують. Але на терміни впливає війна, відсутність коштів, відсутність більшості будівельників, що мобілізовані до лав ЗСУ. Це все впливає на терміни. Метро буде побудоване з гарантією у 100 відсотків, але воно буде тоді, коли пройде коригування, експертиза й коли підрядник зможе відновити роботи», — сказав Віктор Брагінський.
Щодо вагонів метро, необхідних столиці, то начальник Київського метрополітену пояснив, що зараз на стадії завершення тендерна процедура на 50 вагонів за кредитом ЄБРР.
«Саме з цієї партії вагони передбачені для забезпечення зеленої гілки метро з урахуванням побудованих станцій. Я вважаю, що коли ці вагони прийдуть, ми вже завершимо будівництво й забезпечимо гілку рухомим складом для збереження інтервалу руху», — запевнив Віктор Брагінський.
У проєкті Програми фахівці також нагадали про необхідність добудови Дегтярівського шляхопроводу, завершення робіт на розв’язці на перехресті вулиць Полярної та Богатирської, добудову Подільсько-Воскресенського мостового переходу.
Зокрема на добудову Подільсько-Воскресенського мостового переходу фахівці проситимуть Київраду виділити у 2024 році 850 мільйонів гривень, а у 2025 — 950 мільйонів.
Читайте також у «Вечірньому Києві» про те, як працюватимуть світлофори у випадку блекауту.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua