61
Співак розповів про своє життя в армії
Майже через три роки після початку великої війни виникла прірва між життям до лінії фронту і на ній, а українське суспільство ще не навчилося, як потрібно сприймати військових, допомагати їм адаптуватися в цивільному світі.
Про це журналістам ютуб-проєкту «Каштан. Інтерв’ю» заявив фронтмен гурту «Фіолет», письменник, арт-директор фестивалю «Бандерштат» Сергій Мартинюк.
«Є відчуття розриву між цивільним соціумом і тими, хто на війні… всі ці люди рано чи пізно повернуться до нормального життя, і країна ще не готова таку кількість військових прийняти, адаптувати, соціалізувати», – сказав Мартинюк.
Не завжди, додав він, середньостатистичний українець навіть знає, як поводитися в присутності військового, не кажучи вже про те, як коректно говорити з ним, коректно, умовно кажучи, подякувати, коли ти зустрічаєш військового.
За словами Мартинюка, такі випадки будуть постійно траплятися, і для того, щоб знайти вихід із ситуації, треба вчитися.
«Вже потрібно готувати психологів, ціле покоління психологів, які будуть займатися соціалізацією військових. Вже потрібно, щоб громадський сектор активізувався, бо знову-таки багатьом військовим потрібно буде допомагати шукати роботу», – наголосив фронтмен гурту «Фіолет».
Торкаючись теми свого перебування в армійських лавах, Мартинюк зауважив, що він служить не в бойовому підрозділі.
«В мене були якісь очікування перед тим. Щось трішки по-іншому склалось, щось так, як обіцяли. Але загалом я стикнувся з усім тим, про що мене попереджали колеги. Що це – армія, і це – нормально абсолютно, особливо з нашими традиціями, з «совком», який постійно молодими військовими витравлюється з армії, але все це дається дуже важко. З іншого боку, якщо говорити про наш підрозділ, про «Культурний десант», ми максимально сучасні», – поділився враженнями співак і додав: «Ми осучаснюємо всі види комунікації з військовими, виходимо за межі бюрократії… Ми повинні бути дуже мобільними, бо за день можемо 500-600 кілометрів по лінії фронту проїхати».
Детальніше про творчість і війну, допомогу побратимам на фронті, ставлення до цивільного життя дивіться в розмові з Сергієм Мартинюком за посиланням «Каштан. Інтерв’ю».
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.