У Києві шукають виконавця робіт для розчищення озера Синє

Після довгого очікування порятунку озера Синє на Виноградарі, яке нещодавно повністю пересохло, комунальне підприємство “Плесо” все-таки почало шукати компанію, яка б зайнялася розчищенням озера.

Нагадаємо, озеро Синє – одне із найвідоміших озер столиці, розташоване на західній околиці житлового масиву Виноградар у Подільському районі столиці. За легендою, озеро утворилося ще в льодовиковий період. Доказом цієї версії є наявність на дні так званого синього мулу, який і надає воді характерного синюватого відтінку. Ще торік озеро було відносно повноводним. Однак останнім часом воно висохло. Активісти підозрювали, що комунальне підприємство “Плесо” спеціально його пересушує, щоби віддати цю земельну ділянку під забудову.

21 жовтня відбулася зустріч місцевих мешканців із генеральним директором КП “Плесо”, де обговорювалася доля озера та як його врятувати. Як повідомляють у КМДА з посиланням на КП “Плесо”, якщо не станеться нічого непередбачуваного, роботи з розчищення водойми почнуть у середині листопада.

В даний час КП “Плесо” шукає виконавця робіт із розчищення озера. Представники комунального підприємства обіцяють покращити екологічний, санітарний та гідрогеологічний стан озера. Роботи включатимуть благоустрій території, прилеглої до озера.

Загальна вартість робіт – 96 млн. 350 тис. грн.

Нагадаємо, ще 2019 року КП “Плесо” обіцяло облаштувати новий пляж на березі озера Синє.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...