Коли почнуть виселяти ченців із Києво-Печерської Лаври та чи працюватимуть храми після виселення

Сьогодні, 29 березня, останній термін, коли ченці та священики Києво-Печерської Лаври можуть залишатися у приміщеннях монастиря. Незабаром їх мають почати звідти виселяти.

Українська православна церква Московського патріархату отримала листа, в якому йдеться про виселення ченців із Києво-Печерської Лаври. Розпочати процедуру виселення планується вже завтра, 30 березня.

У листі, підписаному в.о. директора Національного заповідника Києво-Печерська Лавра, сказано, що комісія з прийому-передачі майна Лаври розпочне свою роботу саме 30 березня. Адміністрація заповідника наполягає на визволенні приміщень Лаври.

У прикладеному до документу плані приймання-передачі перераховуються всі корпуси монастиря, передає “Кореспондент” з посиланням на соцмережі.

Про майбутнє Лаври розповів секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данилов. За його твердженням, насильно виселяти з Лаври не будуть: “ніхто нікого не витягуватиме звідти за ноги або застосовуватиме насильство. Все буде, згідно з чинним законодавством, відпрацьовано”.

Також він запевнив, що церкви у Лаврі будуть відкриті для богослужінь, але службу у них мають вести не священики УПЦ МП. “29 березня ви повинні покинути цю обитель, перейти в інше місце” – цим висловлюванням Данилов, мабуть, натякнув, що московська церква буде позбавлена можливості проводити богослужіння у Лаврі.

Нагадаємо, Vgorode вже писав, що ченці Києво-Печерської Лаври останні дні вивозять із монастиря своє майно.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...