Лікарів навчають допомагати іншим та собі. Фото: Департамент охорони здоров’я
Лікарі проходять тренінги для того, щоб підтримувати своїх пацієнтів.
Сімейні лікарі зараз часто стикаються із тим, що їхні пацієнти нарікають на погане самопочуття, навіть коли їхні аналізи у нормі. І не всі готові звертатися до психологів по допомогу, тож медики первинки зараз мають мати спеціальні навички для того, аби допомагати стривоженим людям. Механізми, як це робити розроблені і успішно використовується у країнах, що пережили війну. Зокрема у Ізраїлі. І закордонні фахівці готові ділитися знаннями.
Майже 200 столичних медиків пройшли тренінговий курс із реагування та надання психологічної допомоги під час стресових обставин від фахівців Ізраїльської коаліції травми (Israel Trauma Coalition). Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я КМДА.
Зараз проходять навчання онлайн ще близько 40 лікарів центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Лікарі ще двох лікарень офлайн-тренінги, що їх проводять інструктори Київського центру стресостійкості.
«Цей курс від Ізраїльської коаліції травми є своєчасним та безумовно цінним. Досвідчені викладачі не тільки діляться своїми знаннями, а й надають можливість застосувати їх на практиці. Курс забезпечує живе спілкування, з міцною теоретичною базою та прикладами з практики тренерів. Для мене цей досвід став доленосним: я змінив адміністративну посаду в КМКЛ № 12 й знову став студентом, зараз проходжу психіатричну спеціалізацію», — розповів слухач курсів Дмитро Галайчук.
Кандидатів для навчання відбирають серед лікарів, які мають найчастіший безпосередній контакт із пацієнтами: сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів, медиків «швидкої» та, безумовно, медиків, що надають допомогу пораненим. Основний же критерій відбору — бажання навчатися та готовність впроваджувати нові знання у своїй щоденній практиці.
Заняття проходять в онлайн-форматі двічі на тиждень. Крім того, у столиці вже був проведений перший в Україні триденний офлайн-інтенсив для медиків Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Нагадаємо, що онлайн-тренінги від Ізраїльської коаліції травми для київських медиків тривають весни цього року.
Загалом у цьому році в Центрі стресостійкості п’ять тисяч фахівців пройшли навчання для формування навичок подолання стресу.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua