Авіакатастрофа в Житомирській області: загинув один із “Привидів Києва”

Українці масово приносять квіти, свічки та іграшки до муралу “Привид Києва” на Подолі. Вони хочуть вшанувати пам’ять загиблого українського пілота Андрія Пільщикова із позивним “Джус”.

Йдеться про катастрофу на Житомирщині. У небі зіткнулися два навчально-бойові самотії L-39. Загинули троє пілотів Повітряних Сил ЗСУ. Серед них – бойовий пілот Андрій Пильщиков із позивним “Джус”.

Саме він був одним із легендарних “привидів Києва”. Він бився у небі над столицею у перші дні повномасштабної війни.

Після трагедії спікер Повітряних сил Юрій Ігнат написав, що Пильщиков “мріяв F-16-ми в українському небі” і для цього зробив величезну роботу. Рік тому в США він зустрічався з американськими чиновниками та розповідав про нагальні потреби ЗС. Він постійно був на зв’язку з каліфорнійкими пілотами і був головним двигуном адвокаційної групи з просування багатьох рішень по F-16. Гнат розповів, що “Джус” за час війни дав десятки інтерв’ю західним медіа, бо добре знав англійську, а головне – предмет розмови.

– Андрій Пильщиков не просто пілот, це був молодий офіцер із мега знаннями та мега талантом. Це був чудовий комунікатор, він був рушієм реформ в авіації Повітряних Сил, учасником багатьох проектів. Я часто підтримував його шалені ідеї, які давали неймовірний результат, – додав Юрій Ігнат.

Дівчина “Джуса” Меланія опублікувала фото квітів та іграшок, які приносять українці під мурал “Привид Києва”.

Зазначимо, за даними ГБР, авіакатастрофа сталася 25 серпня. Під час виконання бойового завдання у небі поблизу Житомира зіткнулися два літаки L-39. Почало кримінальне провадження. Правоохоронці перевіряють, чи були літаки у справному стані та чи було дотримання правил підготовки до польотів. Також фахівці проведуть діагностику “чорних скриньок”.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...