Розкрадання 15 мільйонів у медичному університеті Богомольця. Підозрювана намагалася втекти через вікно.

Розкрадання 15 млн в університеті Богомольця. Підозрювана намагалася втекти через вікно

Трьом спільникам злочину вже оголошено підозри

Правоохоронні органи повідомили про привласнення 15 мільйонів гривень під час реконструкції фасаду та даху одного з корпусів Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця. Про це 23 червня доповіли в Офісі Генерального прокурора та прокуратурі столиці, передає «Главком».

Згідно з матеріалами справи, у 2021 році під час проведення конкурсних закупівель створювалась ілюзія змагання між компаніями, що перебували під контролем певних осіб. Переможцем тендеру стала заздалегідь визначена компанія. З нею було укладено угоду, а вартість та обсяги виконаних робіт у документах було штучно завищено. Різницю коштів учасники схеми переказували на підконтрольні їм підприємства та конвертували в готівку.

Таким чином, за версією слідчих, підозрюваним вдалося незаконно отримати понад 15 мільйонів гривень.

Наразі правоохоронці офіційно вручили підозри у пособництві заволодінню бюджетними коштами трьом учасникам злочинної схеми:

  • особі, яка забезпечувала створення та участь афілійованих підприємств у тендерах університету;
  • інженеру з технічного нагляду, який контролював хід виконання робіт;
  • колишньому керівнику відділу капітальних ремонтів та будівництва Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.

Підозрюваний у розкраданні грошей під час ремонту одного з корпусів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Підозрюваний у розкраданні коштів під час ремонту одного з корпусів Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця. Фото: Київська міська прокуратура

В Офісі Генерального прокурора зазначили, що під час обшуку одна з учасниць схеми, яка відповідала за формальну участь у тендерах на ремонтні роботи підконтрольних підприємств, намагалася втекти через вікно, проте її було розшукано. Суд обрав їй запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 8 мільйонів гривень. Стосовно колишнього посадовця університету, то його на час слідства помістили під нічний домашній арешт.

«Обвинувальні акти щодо осіб, які, за версією слідства, безпосередньо привласнили кошти університету, вже знаходяться на розгляді у суді», – наголошується у повідомленні Офісу Генерального прокурора.

Нагадаємо, правоохоронці Києва вручили підозру посадовиці одного з управлінь Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації (КМДА). За даними слідства, вона отримувала хабарі за сприяння у погодженні дозволів на розміщення зовнішньої реклами. Підозрювана обіймала посаду головної спеціалістки одного з відділів Департаменту містобудування та архітектури КМДА. Її ім’я у правоохоронних органах не розголошують, проте зазначають, що вона була відповідальною за опрацювання та узгодження дозвільної документації щодо встановлення рекламних конструкцій у столиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *