Ключова зміна липня – перегляд вартості проїзду в громадському транспорті столиці
З 1 липня в Києві оновлюються правила користування громадським транспортом для певних груп пасажирів – учні київських шкіл на час літніх канікул тимчасово втратять пільгу безкоштовного проїзду. Інформацію про це поширює «Главком», посилаючись на офіційний портал міста Києва.
Як пояснили в Департаменті економіки та інвестицій КМДА, право на безкоштовний проїзд для учнів міста традиційно надається лише впродовж навчального періоду – з 1 вересня до 30 червня. Отже, під час канікул (із 1 липня по 31 серпня) за проїзд доведеться сплачувати, проте для них буде встановлена знижка – вартість квитків становитиме 25% від повної ціни. Студенти, як і раніше, сплачуватимуть 50% від вартості місячного проїзного. Для інших категорій пільговиків право на безкоштовний проїзд залишається чинним.
Основна новація липня – зміна базового тарифу. Його планують встановити на рівні 30 гривень за одну поїздку в автобусах, тролейбусах, трамваях, метрополітені та фунікулері. Введення нових тарифів очікується 15 липня 2026 року.
Нові тарифи на перевезення у громадському транспорті Києва інфографіка: КМДА
інфографіка% КМДА
Раніше стало відомо, що на порталі Київради вже було розміщено петицію проти цього рішення, яка блискавично зібрала необхідні 6000 голосів.
«Главком» повідомляв, що вартість місячного проїзного на комунальний наземний транспорт Києва та метрополітен після коригування тарифів посяде четверте місце серед проїзних у столицях Європи. Вищі ціни встановлені лише в Лондоні, Амстердамі та Стокгольмі.
Впровадження у Києві тарифу на перевезення в розмірі 30 грн за одну поїздку призведе до додаткових витрат для середньостатистичної родини з трьох осіб майже на 35 тис. грн щорічно. Відповідні розрахунки представив депутат Київської міської ради, голова бюджетної комісії та лідер опозиційної фракції «Слуга народу» Андрій Вітренко.
Варто зазначити, що поїздки, які пасажири встигнуть внести до своїх транспортних карток до 14 липня 2026 року включно, залишатимуться дійсними для використання до 14 вересня 2026 року. Після закінчення цього терміну всі невикористані поїздки не будуть анульовані: їх автоматично перерахують у грошовому еквіваленті та зарахують на баланс електронного квитка користувача.
