Відновлено проведення групових екскурсій за попереднім записом
З 19 червня Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» частково поновив свою діяльність для відвідувачів. Про це інформує «Главком», посилаючись на прес-службу заповідника.
Нині доступними є Ближні печери, Велика лаврська дзвіниця, Церква Спаса на Берестові, Трапезна церква та музейні експозиції. Також відновлено проведення групових екскурсій за попереднім бронюванням.
«Попри пошкодження, спричинені російською атакою 15 червня, духовне життя в Києво-Печерській лаврі триває. На час виконання відновлювальних робіт в Успенському соборі богослужіння Православної церкви України відбуватимуться у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських згідно з чинним розкладом», – зазначається у повідомленні.
Нагадаємо, 15 червня Росія атакувала Україну. Найбільших втрат зазнав Київ. Окрім значної кількості пошкоджених будівель, було влучання у Києво-Печерську Лавру. Внаслідок прямого влучання на території об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО виникла масштабна пожежа – зайнявся дах Успенського собору, збитки суттєві. Святині та богослужебні предмети з лаври встигли вивезти.
Як повідомлялося, інформаційно-просвітницький відділ Української православної церкви оприлюднив офіційну заяву щодо нічного влучання в Успенський собор Києво-Печерської лаври. У тексті релігійна організація обмежилася лише сухою констатацією руйнувань, повністю уникаючи засудження дій країни-агресора РФ.
До того ж Свириденко зазначила, що Успенський собор Києво-Печерської лаври, пошкоджений внаслідок атаки РФ у ніч на 15 червня, буде відновлено.
Зауважимо, у столиці після ліквідації першочергових наслідків недавнього ворожого обстрілу відновила роботу Церква Спаса на Берестові. Храм, що входить до складу Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», відчинений для відвідувачів від 17 червня.
