На даний момент на сайті Київради зареєстровано щонайменше шість інших петицій, спрямованих проти зростання ціни на проїзд
Київська адміністрація відхилила звернення з вимогою не піднімати ціну громадського транспорту в столиці до 30 грн. Про це інформує видання «Главком», посилаючись на текст звернення №14223 від 18 травня 2026 року.
«Зміна тарифів спричинена запитами транспортних підприємств, тривалими періодами незмінного тарифу на перевезення, значним зростанням вартості енергоресурсів, пального, заробітної плати та інших витрат, скороченням пасажиропотоку в умовах пандемії та воєнного стану, а також потребою у підтримці безпечної та стабільної роботи міського пасажирського транспорту», – зазначено у відповіді мера Києва Віталія Кличка на звернення.
Також у відповіді міського голови вказано, що пасажири, які використовують систему поповнення транспортного ресурсу носія електронного квитка, сплачуватимуть за одну поїздку в міському пасажирському транспорті – метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі, фунікулері, що працює в стандартному режимі руху, від 25 грн до 30 грн.
Крім того, повідомляється, що згідно з розрахунками транспортних підприємств, планові тарифи на 2026 рік для перевезення пасажирів становлять: 64,60 грн – за проїзд у метрополітені, 44,14 грн – за проїзд наземними видами транспорту (трамвай, тролейбус, фунікулер, автобус).
Слід зазначити, що наразі три звернення на сайті Київради з вимогою зупинити зростання тарифів на проїзд у комунальному транспорті столиці до закінчення воєнного стану вже зібрали необхідну кількість голосів для розгляду. У червні київська влада вже відхилила перші два звернення (перше було відхилено 4 червня, а друге – наступного дня).
Наразі на сайті Київради зареєстровано щонайменше шість інших петицій проти підвищення вартості проїзду.
У Київській міській державній адміністрації 18 травня оголосили про наміри оновити розцінки на проїзд у комунальному транспорті. Зокрема, вартість однієї поїздки буде залежати від кількості придбаних поїздок на транспортну картку.
Вартість однієї поїздки залежатиме від кількості куплених поїздок на транспортну картку:
Нові тарифи на проїзд у транспорті інфографіка% КМДА
Також передбачені місячні проїзні, де ціна однієї поїздки складе близько 23,3-23,6 грн. Для студентів та учнів зберігаються пільгові умови: студенти сплачуватимуть 50% від вартості місячного проїзного; учні протягом навчального року користуватимуться транспортом безкоштовно, а влітку – зі знижкою 75%. Окремо планується запровадити пересадковий квиток за 60 грн, який надасть можливість безлімітно пересідати між метро та наземним транспортом протягом 90 хвилин.
Вартість проїзду в столиці не переглядалася з 2018 року. З 1 січня 2022 року планували підвищити ціну проїзду в громадському транспорті до 20 грн, для власників «Картки киянина» – до 12 грн.
У 2023 році міська влада заявляла, що не планує підвищувати ціну проїзду в громадському транспорті до завершення війни.
У вересні 2025 року Кличко заявив, що попри те, що громадський транспорт у Києві є дотаційним, місто шукає шляхи, аби не підвищувати вартість проїзду. 7 квітня міський голова Віталій Кличко повідомив, що доручив переглянути розцінки на проїзд у громадському транспорту. Відповідні департаменти мають підготувати розрахунки на основі економічного обґрунтування. Мер нагадав, що вартість проїзду в Києві залишається найменшою в Україні. Її не переглядали з 2018 року.
