Звернення Лубінця до уряду щодо скандалу з платіжками за опалення у Києві.

Скандал із платіжками за опалення у Києві. Лубінець звернувся до уряду

Омбудсмен: Цей стан справ під моїм наглядом

У столиці мешканці висловлюють невдоволення щодо додаткових нарахувань за опалення в січневих рахунках, незважаючи на перебої з постачанням тепла в місті. Цю інформацію передає «Главком», посилаючись на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця.

«В останні дні шириться інформація від киян, які отримали у лютневих платіжках додаткові платежі за січень. Це викликає цілком зрозуміле обурення, адже саме тоді, після масштабних російських атак, значна частина міста була без опалення», – зазначено у повідомленні.

За словами Лубінця, за період січня-березня до Офісу уповноваженого з прав людини надійшло понад 600 скарг стосовно відсутності або неналежного надання послуг з теплопостачання. При цьому КП «Київтеплоенерго» обґрунтовує донарахування автоматичним перерахунком згідно з постановою КМУ №683.

«Я звернувся до віцепрем’єр-міністра з питань відновлення України – міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби з вимогою перевірити законність таких нарахувань і надати споживачам чіткі пояснення», – підкреслив омбудсмен.

Лубінець додав: «Люди повинні оплачувати виключно за ті послуги, які вони фактично отримали. Якщо теплопостачання не надавалось або надавалося неналежним чином, права споживачів мусять бути захищені, а всі рішення – прозорі, зрозумілі та правомірні. Цей стан справ під моїм наглядом. Він має бути об’єктивно та справедливо вирішений з урахуванням прав споживачів».

Нагадуємо, у травні набрала чинності постанова Кабміну №683, якою затверджено новий механізм нарахування плати за тепло в період масових пошкоджень інфраструктури внаслідок російських обстрілів. Таким чином, у червні кияни отримали платіжки з рядком про опалення за січень, але суми в них знижені в середньому на 40%, інформує КМДА.

Раніше уряд доручив Держпродспоживслужбі проконтролювати автоматичний перерахунок комунальних послуг за не отримані послуги.

Як повідомлялося, «Київтеплоенерго» тимчасово не нараховувало плату за опалення за січень 2026 року через численні пошкодження мереж, спричинені російськими обстрілами. Нарахування було призупинено на час усунення аварій та перепідключення споживачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *